Відповідь Саакашвілі щодо громадянства була надана ще 29 вересня - АПУ

Відповідь Саакашвілі щодо громадянства була надана ще 29 вересня - АПУ

Ексклюзив
Укрінформ
Відповідь Адміністрації Президента на запит Міхеїла Саакашвілі від 19 вересня щодо надання документів про позбавлення його громадянства України була надана 29 вересня. Згідно з даними Укрпошти, рекомендований лист був вручений 2 жовтня.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомили у прес-службі АПУ.

“Міхеїл Саакашвілі звернувся із запитом до АПУ 19 вересня 2017 року, відповідь на який було надіслано 29 вересня 2017 року рекомендованим листом із повідомленням (номер відправлення 0100154008076). Згадане відправлення, відповідно до повідомлення Укрпошти, було вручено 2 жовтня 2017 року”, - зазначили в АПУ, коментуючи заяву Саакашвілі про те, що він “нарешті” отримав від Адміністрації Президента України документи про позбавлення його громадянства, потрібні для оскарження рішення у суді.

На Банковій наголосили, що інформація, поширена Саакашвілі сьогодні у ЗМІ, “не відповідає дійсності”.

Читайте також: ДМС поки не каже, чи отримав Саакашвілі документи про позбавлення громадянства

Як відомо, екс-голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі заявив у середу журналістам, що “нарешті” він отримав від АПУ документи щодо позбавлення його громадянства, необхідні для оскарження відповідного рішення у суді.

Екс-президент Грузії отримав українське громадянство згідно з указом Президента України наприкінці травня 2015 року. Саакашвілі очолював Одеську обласну державну адміністрацію з 30 травня 2015 року по 9 листопада 2016 року, після чого оголосив про відставку.

26 липня 2017 року Президент позбавив його українського громадянства. За даними Адміністрації Президента, причина такого рішення - надання Саакашвілі недостовірної інформації під час оформлення заяви на громадянство (у Грузії на Саакашвілі порушено чотири кримінальні справи, у тому числі про розтрату бюджетних коштів та перевищення службових повноважень).

10 вересня Саакашвілі прорвався до України з території Польщі, не пройшовши прикордонний контроль з українського боку.

19 вересня Саакашвілі передав адвокатами в АПУ заяву з вимогою видати йому 4 документи, потрібні для оскарження рішення Президента у суді: документацію міграційної служби, копію указу про втрату громадянства, копію засідання комісії з питань громадянства, усі супровідні листи.

24 жовтня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Державна міграційна служба відмовила Саакашвілі у наданні статусу біженця, і таким чином він зараз апатрид без жодних спеціальних обставин, які могли би унеможливити його депортацію або екстрадицію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-