Клімкін вважає кремлівські ініціативи щодо Донбасу

Клімкін вважає кремлівські ініціативи щодо Донбасу "політичною шизофренією"

613
Укрінформ
Кремлівський варіант залучення миротворців на Донбас є передбачуваною маніпуляцією та містить елементи "політичної шизофренії".

Про це міністр закордонних справ Павло Клімкін сказав в інтерв'ю Укрінформу.

"Це очікувана маніпуляція, яка, перш за все, полягає в тому, що Росія прагне визнання підтримуваних нею терористів на окупованій частині Донбасу. Це марне намагання перевести весь мирний процес у якусь віртуальну реальність. І збити все те, чого ми досягли за цей час з допомогою наших партнерів", - сказав міністр.

Друга маніпуляція, як вказав Клімкін, полягає у намаганні розмістити миротворців тільки вздовж лінії розмежування.

"Це вже реальний шлях до замороження тієї ситуації, яка є. Тобто тут маємо прагнення Росії легалізувати свою колонію, свій протекторат на окупованій частині Донбасу", - сказав міністр.

Глава українського МЗС вважає ініціативи Кремля позбавленими глузду.

"Більше того, я вбачаю в цьому й елемент своєрідної політичної шизофренії. Москвою нібито декларується прагнення допомогти ОБСЄ, місії СММ (Спеціальна моніторингова місія - ред.). Але як? Розмістивши миротворців тільки вздовж лінії розмежування! Це ж навпаки, тільки ускладнить роботу СММ, тому що не можна мати дві місії з різним територіальним мандатом. Це таке безглуздя, що одночасно і смішно, і сумно...", - наголосив Клімкін.

Читайте також: Клімкін обговорив з австрійським колегою порядок денний відносин Україна-ЄС

При цьому він вказав, що і в Україні, і в країнах-членах ООН, ці спроби маніпулювання всі добре розуміють.

Як відомо, Павло Клімкін 7-8 вересня перебуває з робочим візитом в Естонській Республіці - країні, яка до кінця 2017 року головує у Раді ЄС.  8 вересня на запрошення глави зовнішньополітичного відомства Естонської Республіки Свена Міксера він візьме участь у робочому обіді міністрів закордонних справ держав-членів ЄС та держав-учасниць програми "Східне Партнерство". 

Повний текст інтерв'ю читайте на сайті Укрінформу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-