Заява Юнкера щодо антикорупційної палати є наслідком дезінформації - НАБУ

Заява Юнкера щодо антикорупційної палати є наслідком дезінформації - НАБУ

2864
Ukrinform
НАБУ вважає, що альтернативи створенню окремого антикорупційного суду в Україні немає, а слова президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера про достатність створення спеціальної антикорупційної палати є наслідком цілеспрямованої дезінформації.

Відповідна заява розміщена на сайті НАБУ. 

«Останнім часом в контексті дискусій навколо створення спеціалізованого антикорупційного суду у ЗМІ та в середовищі міжнародних партнерів України окремими депутатами та високопосадовцями цілеспрямовано поширюється думка, що, буцімто, створення окремого антикорупційного суду є невиправданим, витратним і тривалим процесом. В якості альтернативи противники антикорсуду пропонують створити антикорупційні палати при існуючих судах загальної юрисдикції. Вірогідно, заява президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера, що Євросоюз вважає достатнім створення спеціальної антикорупційної палати, є наслідком цілеспрямованої дезінформації по відношенню до європейських партнерів України», - йдеться у заяві.

Читайте також: Антикорупційний суд: у Transparency здивовані "поступками" Юнкера

У НАБУ наголосили, що створення однієї антикорупційної палати в межах існуючого суду буде недостатньо, «адже одна палата не може поєднувати в собі усі три інстанції». 

«Якщо ж іти шляхом створення аналогічних антикорупційних палат у нереформованих судах першої та апеляційної інстанцій, самий сенс створення Антикорупційного суду буде повністю нівельований. Ймовірно, саме у цьому зацікавлені особи, які поширюють дану ідею серед міжнародних партнерів, користуючись їхньою недостатньою обізнаністю з особливостями судової системи України», - підкреслюють в НАБУ.

У заяві висловлене переконання у тому, що створення антикорупційних палат не лише не вирішить проблему відсутності вироків щодо топ-корупціонерів, але й поглибить її. У відомстві зазначили, що стає незрозуміло, як саме можна буде забезпечити формування окремих антикорупційних палат, якщо наразі у судах першої інстанції бракує більш як 2500 суддів, і «якщо багато судів першої інстанції на сьогоднішній день не в змозі забезпечити формування колегії з трьох слідчих суддів для розгляду справ, переданих НАБУ».

«Крім того, за умови утворення антикорупційної спеціалізації на рівні місцевих та апеляційних судів доволі високим є ризик появи традиційних місцевих корупційних зв'язків та «кланів». Національне бюро наголошує: створення окремого Вищого антикорупційного суду (далі - ВАС) є швидким, ефективним і законним способом вирішення проблеми відсутності вироків щодо корупціонерів найвищої ланки та необхідною умовою для успішної боротьби з корупцією в Україні», - додали в НАБУ.

Там переконані: у разі створення антикорупційного суду в Україні громадянам буде гарантоване право на справедливий суд, а також буде забезпечено швидкий та неупереджений розгляд справ щодо топ-корупціонерів, які розслідуються детективами Національного бюро та обвинувачення в яких підтримується САП.

Як повідомляв Укрінформ, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер за результатами саміту Україна-ЄС заявив, що Євросоюз не наполягає на створенні спеціалізованого антикорупційного суду і як проміжний варіант згоден на антикорупційну палату в рамках існуючої судової системи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-