Анексія Криму Росією є прямою загрозою міжнародній безпеці — Могеріні

Анексія Криму Росією є прямою загрозою міжнародній безпеці — Могеріні

2161
Укрінформ
Нелегальна анексія Криму становить пряму загрозу міжнародній безпеці та правопорядку.

Про це від імені Європейського Союзу заявила високий представник ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріка Могеріні у зв’язку з третьою річницею окупації Криму Росією, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«Упродовж трьох років нелегальної анексії АР Крим і міста Севастополь Європейський Союз залишається твердо відданим суверенітету і територіальній цілісності України. ЄС укотре заявляє, що не визнає та продовжує засуджувати це порушення міжнародного права. Це становить пряму загрозу міжнародній безпеці з тяжкими наслідками для міжнародного правового порядку, що захищає єдність і суверенітет держав», - наголосили у ЄС.

Могеріні відзначила, що ЄС також повністю відданий імплементації політики невизнання нелегальної анексії, включаючи застосування обмежених заходів.

«Євросоюз не визнає проведення Російською Федерацією виборів на Кримському півострові, а також обраних представників на місцевому і національному рівнях», - запевнила високий представник ЄС.

У Євросоюзі відзначили, що впродовж трьох років мілітаризація півострова продовжує здійснювати негативний вплив на безпекову ситуацію у регіоні Чорного моря. Також у Криму погіршується ситуація із дотримання прав людини.

«Права кримських татар були грубо порушені після закриття кримськотатарських ЗМІ, заборони діяльності органів самоврядування Меджлісу та переслідування його лідерів», - нагадується у заяві.

Євросоюз закликав російське керівництво звільнити ув’язнених представників кримськотатарського народу, а також інших українців у Криму.

«Усі справи щодо порушення прав людини, зокрема, щодо зникнення людей, тортур та вбивств, повинні бути ретельно розслідувані», - наголосила Могеріні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-