Мовні квоти для телебачення можуть встановити вже завтра

Мовні квоти для телебачення можуть встановити вже завтра

Укрінформ
Законопроект №5313 про мовні квоти і збільшення українського мовлення на телебаченні Верховна Рада розгляне на пленарному засіданні у четвер. 

Про це сказала голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар на засіданні Комітету, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

"На завтра цей законопроект (№5313. - Авт.) стоїть у порядку денному", - сказала Сюмар. 

Законопроектом пропонується встановити, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення частка передач та/або фільмів українською мовою має становити не менш як 75% протягом доби у кожному з проміжків часу з 7.00 до 18.00 та з 18.00 до 22.00.

Для відповідних телеорганізацій регіональної та місцевої категорій мовлення пропонується встановити обов’язкову частку щодо мовлення українською на рівні 50%.

Окремо законопроектом пропонується встановити обов’язкову частку передач новин державною мовою, а саме не менше 75% від загальної тривалості всіх передач новин у кожному з проміжків часу з 7.00 до 18.00 та з 18.00 до 22.00.

Також проектом закону уточнено правила обчислення частки передач та (або) фільмів, виконаних державною мовою. Зокрема, передбачено, що фільми та передачі, які не є власним продуктом телерадіоорганізації та виконані не державною мовою, повинні бути субтитровані державною мовою.

Водночас проектом закону встановлено, що передача вважається виконаною державною мовою, якщо всі репліки ведучих виконані державною мовою. При цьому допускається використання інших мов без дублювання та озвучення при репортажах з місця подій, коментарях запрошених осіб тощо.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-