Новий закон передбачає 20% кліпів українською на музичних каналах - Сюмар

Новий закон передбачає 20% кліпів українською на музичних каналах - Сюмар

Укрінформ
Законопроект щодо збільшення частки україномовного продукту в телевізійному ефірі передбачає, що кожний п'ятий кліп на музичних каналах має бути українською.

Про це заявила у вівторок голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар у кулуарах Верховної Ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Що стосується музичних каналів, то вони у законопроекті щодо мовних квот на ТБ винесені окремо і записана норма про те, що кожний п'ятий кліп має бути українським, відповідно українською. Це ліберальніші норми, ніж в законі щодо радіо, тому що зйомка кліпів коштує дорожче", - сказала Сюмар.

Як повідомлялося, народні депутати Микола Княжицький і Вікторія Сюмар (обоє – "Народний фронт") 27 жовтня зареєстрували законопроект № 5313 "Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації". Вони пропонують встановити на телебаченні обов’язкові квоти передач і фільмів українською мовою.

Автори законопроекту пропонують встановити для ефірних аналогових і цифрових телеканалів (тобто тих, що використовують радіочастотний ресурс) такі квоти програм українською мовою: для загальнонаціональної категорії мовлення частку передач та/або фільмів українською мовою не менше як 75% протягом доби у кожному з проміжків часу з 7.00 до 18.00 та з 18.00 до 22.00; для регіональної та місцевої категорій мовлення - на рівні 50% протягом аналогічного періоду. При цьому вказані квоти не поширюються на суб’єктів державного іномовлення.

Також автори пропонують вилучити із закону "Про засади державної мовної політики" положення статті 24 "Мова засобів масової інформації і видавництв" про те, що телерадіоорганізації на власний розсуд визначають мову мовлення і мову трансляції аудіовізуальних творів (або дублювання, озвучення чи субтитрування), а також, що держава гарантує свободу прямого прийому телерадіопередач із сусідніх країн і не перешкоджає їх ретрансляції.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-