Участь США в мінському процесі зашкодить йому - Кучма

Участь США в мінському процесі зашкодить йому - Кучма

1999
Ukrinform
Представник України в Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході України Леонід Кучма не вважає за доцільне розширення переговорного формату, зокрема за рахунок США.

Про це він заявив в середу в інтерв'ю тижневику "Фокус".

"Останнім часом деякі критики мінського переговорного процесу з колишніх і діючих політиків заявляють про необхідність зміни формату переговорів. Зокрема, пропонують підключити до них США або інші країни, які підписали Будапештський меморандум, вісімку, велику двадцятку, міжнародні конференції. Ці пропозиції, на мій погляд, не просто наївні з точки зору реалізації, але і зашкодять мінськиму процесу", - сказав Кучма.

На його думку, причин, чому США не можуть бути учасниками перемовин, як мінімум дві. Перша з них та, що, окрім України, треба згоду й інших країн на те, щоб долучити Сполучені Штати Америки до переговорного процесу.

"США не планували ставати безпосереднім учасником переговорів щодо врегулювання ситуації в Донбасі. Щось не видно перспективи і після 20 січня 2017 року. Очевидно, це стосується і деяких інших країн, в тому числі підписантів Будапештського меморандуму", – заявив Кучма.

Другою причиною є те, що розширення формату переговорів і включення в них інших країн на пострадянському просторі не дає позитивних результатів. Як приклад Леонід Кучма наводить конфлікти у Придністров’ї та Нагорному Карабасі, де до врегулювання конфліктів долучено чимало країн, але немає результату.

За словами Кучми, роль Тристоронньої контактної групи в переговорному процесі - допоміжна, головним є нормандський формат - четвірка лідерів: Німеччина, Франція, Росія та Україна.

"Необхідно робити все можливе для виконання досягнутих в Мінську угод, а не піддавати їх сумніву. Тим більше не можна відкидати їх. Це не тільки може зруйнувати досягнуте крихке перемир'я, але і загрожує втратою міжнародної підтримки України", - зазначив представник України в контаткной групі.

Як раніше повідомляло агентство, ще минулого місяця екс-президент був іншої думки. Тоді він заявив, що "мінський формат переговорів буде більш успішним, якщо до нього приєднаються інші держави, зокрема США".

"Якщо повною мірою не підключаться США - нічого не буде. Далі гра в мир і дружбу. А у нас небагато перспектив у цій грі", - сказав Кучма.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>