Ракетні навчання: у Клімкіна підтверджують погрози про застосування сили з боку РФ

Ракетні навчання: у Клімкіна підтверджують погрози про застосування сили з боку РФ

Документ
Укрінформ
У Міністерстві закордонних справ підтверджують, що з боку російської сторони надходили погрози застосувати силу в разі проведення Україною ракетних навчань біля Криму.

Про це "Українській правді" заявила речниця МЗС Мар'яна Беца.

"Було декілька нот і листів від МЗС і Міноборони РФ, в яких зазначалося, що заплановані навчання нібито порушують суверенітет Росії і міжнародне право. Також вказувалась готовність відповісти на наші випробування", - зазначила Беца.

Вона пояснила, що в документах, у контексті запланованих Україною випробувань були погрози з боку РФ про застосування сили.

Беца повідомила, що український МЗС вже підготував ноту з категоричним протестом і направить її російській стороні найближчими годинами.

"Наша позиція – це суверенна територія України і всі ракетні навчання і випробування проводяться виключно у межах українського законодавства та норм міжнародного права. Зокрема вони проводяться відповідно до статей 1 і 2 Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію від 1944 року в межах сухопутних, морських та повітряних просторів під суверенітетом України", - наголосила Беца.

Крім того, вона повідомила, що МЗС звернеться до світового співтовариства з цього приводу.

"Ми, звичайно, поінформуємо міжнародне співтовариство про такі дії Російської сторони, і про загрозу застосування сили проти підрозділів збройних сил України, що перебувають   на території України", - наголосила Беца.

Вона підкреслила, що "Російська сторона своїм неприкритим погрожуванням застосування сили,   вчергове порушує міжнародні зобов'язання щодо територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили або загрози силою, зокрема відповідно до статуту ООН, Гельсінського заключного акту ОБСЄ 1975 року, Будапештського меморандуму, Чиказької конвенції і інших міжнародних двосторонніх і багатосторонніх договорів".

Тим часом "Українська правда" отримала документ, що підтверджує загрози Міноборони Росії через українських навчань поблизу Криму. Видання опублікувало відповідний лист Міністерства оборони РФ, адресований військовому аташату в складі посольства України в РФ.

Як повідомлялося, Міністерство оборони РФ направило лист військовому аташату у складі Посольства України в РФ 26 листопада, в якому, зокрема, йдеться про те, що якщо Україна проведе стрільби поруч з Кримом, то російська сторона, по-перше, буде збивати українські ракети, а по-друге, завдасть удару по українських пускових установках.

Раніше секретар РНБО Олександр Турчинов чітко відповів на претензії російського МО: "Істерика Росії про те, що Україна, порушуючи усі міжнародні угоди, в односторонньому порядку прийняла рішення відносно здійснення ракетних випробувань у "суверенному повітряному просторі Російської Федерації", позбавлена здорового глузду". Турчинов також звернувся з проханням до російської влади "не заважати випробуванням своїми істериками і провокаціями".

Зі свого боку, речник Міністерства оборони України з питань АТО Андрій Лисенко заявив, що Україні ніхто не має права погрожувати, і Збройні сили будуть проводити навчання, які заплановані на своїй території.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-