Турчинов не виключає ескалації на Маріупольському напрямку в грудні-січні

Турчинов не виключає ескалації на Маріупольському напрямку в грудні-січні

1175
Ukrinform
У грудні 2016 - січні 2017 року російсько-окупаційні війська можуть спробувати загострити ситуацію на Маріупольському напрямку.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, повідомляє прес-служба РНБО.

"Ми не можемо виключати, що в грудні-січні, до інавгурації нового президента Америки, росіяни все ж таки спробують суттєво загострити ситуацію, здійснивши локальні наступальні операції. При цьому найбільш небезпечним напрямком залишається Маріупольський", - сказав він в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

Секретар РНБО зазначив, що останні півтора-два місяці на Маріупольському напрямку спостерігається найбільша активність супротивника за кількістю обстрілів і за спробами проникнення розвідувально-диверсійних груп, яку можна порівняти за напруженістю з ситуацією в районі промзони Авдіївки.

Турчинов також пояснив, що "Маріуполь з його портом і заводами для них - стратегічна мета", оскільки "деформована економічна модель окупованого Донбасу не може самостійно функціонувати без фінансових дотацій РФ".

"І для росіян, у яких зараз серйозні економічні проблеми, ці дотації стають важкою ношею. Для компенсації втрат їм потрібні нові об'єкти пограбування, якась подоба працюючої економічної моделі", - сказав він.

За словами Турчинова, без урахування чисельності двох армійських корпусів, сформованих на змішаній основі, зараз на Донбасі перебувають регулярні російські військові частини чисельністю до 10 тисяч осіб.

При цьому він звернув увагу на концентрацію російських військ і створення нових військових баз уздовж кордону України. "І це для нас дуже серйозна проблема, тому що в разі активізації агресії вони можуть у найкоротші терміни значно наростити чисельність своїх військ на будь-якій ділянці фронту", - сказав секретар РНБО України.

Він додав, що росіянам, "як сарані, для виживання потрібні нові території, де можна поживитися, але наші воїни готові розчавити цю сарану", зазначив він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-