Україна не поїде до Росії на засідання ПАЧЕС

Україна не поїде до Росії на засідання ПАЧЕС

Укрінформ
Україна не братиме участь у Генасамблеї ПАЧЕС, яка відбудеться у Москві та ще й під головуванням Росії

27 січня на засіданні Комітету у закордонних справах народні-депутати-члени Комітету одноголосно підтримали мою пропозицію як Керівника Постійної делегації у Парламентській Асамблеї Чорноморського Економічного Співробітництва щодо відмови від участі у 47-й Генеральній Асамблеї ПАЧЕС, проведення якої заплановане на 28-30 червня 2016 року у м. Москва (РФ).

На минулій, 46-й Генасамблеї, яка відбулася у Бухаресті, українська делегація провела акцію протесту під час виступу голови Держдуми Наришкіна на знак початку головування Росії в ПАЧЕС. Наша делегація виступила з вимогою повернути Крим Україні та припинити вторгнення російських військових на Донбас. Ми ще там попередили, що Україна не братиме участі у заходах, які проходитимуть на території Росії, і проведення в Москві наступної Генасамблеї ПАЧЕС Україна бойкотуватиме.

Вже підготовлено листа від Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана до Міністра закордонних справ Павла Клімкіна з проханням дати доручення дипломатичним представництвам України за кордоном провести належну роботу щодо вироблення спільного підходу серед держав-членів Організації ЧЕС відносно відмови від участі у 47-й Генеральній Асамблеї ПАЧЕС.

Вкрай важливим вбачається проведення роботи українською дипломатією з метою роз’яснення позиції України щодо неприпустимості участі представників інших держав у московському заході ПАЧЕС. Адже така участь може інтерпретуватися як підтримка національними парламентами агресивної зовнішньої політики РФ, зокрема, анексії Криму та окупації частини Донбасу.

Народні депутати-члени Комітету у закордонних справах підтримали необхідність проведення такої роботи та вирішили також звернутися до комітетів у закордонних справах парламентів держав-членів ПАЧЕС з проханням бойкотувати участь їх національних делегацій у 47-й Генеральній Асамблеї ПАЧЕС у Москві.
 

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-