Посли трьох країн взяли участь у Марші рівності в Києві

Посли трьох країн взяли участь у Марші рівності в Києві

Фото
Укрінформ
Марш рівності у Києві своєю участю підтримали посли щонайменше трьох західних держав: посол Великої Британії Мелінда Сіммонс, посол Швеції Тобіас Тиберг і посол Нідерландів Йоганнес де Мол.

Як передає Укрінформ, усі вони розповіли Радіо Свобода про те, чому взяли участь у ході на захист прав ЛГБТ. 

«Мені важливо бути тут, бо ЛГБТК+ спільнота в Україні доволі мала. І вони прагнуть тих речей, які є важливими для сучасної демократії. Тож найважливіше, що усі ми можемо зробити, це прийти сюди і висловити свою підтримку», – сказала посол Великої Британії Мелінда Сіммонс.

Вона додала, що вважає правильним те, що посли іноземних держав підтримують Марш рівності, адже «це важливо для українців, вони просять рівних прав. А ми тут лише для того, щоб підтримати це».

Посол Тобіас Тиберг зазначив, що Швеція підтримує ухвалення законопроєкту №5488, який передбачає покарання за злочини на ґрунті нетерпимості до ЛГБТ+ та інших груп. Учасники Маршу рівності вимагають від парламенту ухвалити цей законопроєкт.

Читайте також: У Харкові відбувся марш рівності KharkivPride

«Наша політика полягає у тому, що Швеція чітко підтримує ухвалення законопроєкту щодо злочинів на ґрунті нетерпимості. Ми працюємо з партнерами, громадянським суспільством, нашими партнерами у Раді і ведемо дискусії про те, чому це важливо. Про те, чому злочини на ґрунті ненависті – це не просто хуліганство, злочини на ґрунті ненависті – це інше, це набагато серйозніше. І кожна демократична країна має активно на це реагувати», – прокоментував посол Швеції.

Марш рівності на підтримку прав ЛГБТ / Фото: Павло Багмут, Укрінформ

Свою підтримку висловив і посол Нідерландів в Україні Йоганнес де Мол: «Україна – молодець як країна, адже робить хороші кроки вперед. Як посольство ми також беремо участь у прайдах у Харкові та в Одесі».

У посольстві США в Україні повідомили, що працівники диппредставництва та їхні сім’ї взяли участь у Марші рівності в Києві. 

Як повідомляв Укрінформ, у Києві 19 вересня відбувся Марш рівності-2021 за права людини для ЛГБТІ+ спільноти. У заході взяли участь понад 5 тисяч осіб.

У парку Шевченка відбулася акція противників Маршу рівності.

Мітинг проти ЛГБТ-маршу / Фото: Олена Худякова, Укрінформ

Поліція Києва повідомила, що Марш рівності пройшов без порушень.

Минулого року Марші рівності у Києві через коронавірусну пандемію проводили у форматі онлайн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-