Обшуки в КМДА: прокуратура розслідує, чому в РНБО забрали земельну ділянку

Обшуки в КМДА: прокуратура розслідує, чому в РНБО забрали земельну ділянку

Укрінформ
У Департаменті земельних ресурсів та апараті Київської міської державної адміністрації проходять обшуки у справі про ділянку під будівництво для Ради національної безпеки і оборони.

Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомляє Київська міська прокуратура. 

"Сьогодні Київська міська прокуратура спільно з Управлінням стратегічних розслідувань Нацполіції проводить обшуки в Департаменті земельних ресурсів та Апараті виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в межах кримінального провадження, розпочатого за фактом можливих неправомірних дій з боку службових осіб згаданих структур при прийнятті розпорядження та припинення Апарату РНБО України права постійного користування земельною ділянкою по вул. Щусєва у Шевченківському районі Києва", - ідеться у повідомленні.

У ході слідства встановлено, що на підставі рішення Київради апарату Ради національної безпеки і оборони України надали у постійне користування ділянку для будівництва, експлуатації та обслуговування багатоквартирних житлових будинків з підземними паркінгами та об’єктами соціально-побутової інфраструктури.

Читайте також: «Земельні» схеми на 150 мільйонів: Держбюро розслідувань викрило посадовців КМДА

"Водночас, на підставі акту обстеження, складеного інспектором Департаменту земельних ресурсів, в якому встановлено відсутність проведення будівництва на загородженій ділянці, без виявлення або фіксування будь-яких фактів порушень вимог земельного законодавства посадовими особами Київської міської державної адміністрації припинені апарату Ради національної безпеки і оборони України права постійного користування ділянкою", - зауважили у прокуратурі.

Даний акт складений без присутності представників Апарату РНБО, і будь-які пояснення або документи від них не отримувались.

"Звертаємо увагу, що з метою встановлення обставин прийняття посадовцями КМДА вказаного розпорядження прокурорами неодноразово вживалися заходи щодо витребування всієї документації, яка стала підставою для припинення апарату РНБО України права постійного користування земельною ділянкою, а також інформації щодо відповідальних працівників, які брали участь у процедурі погодження цього рішення", - підкреслили у прокуратурі.

Читайте також: «Схеми» на ліках для онкохворих: у департамент здоров’я КМДА прийшли з обшуками

Вказані інформація та документи прокурорам надані не були.

З метою відшукання та вилучення документів, які мають доказове значення для слідства сьогодні у Департаменті земельних ресурсів та Апараті КМДА на підставі ухвали суду проводяться обшуки.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Як повідомляв Укрінформ, 10 вересня керівник апарату КМДА Дмитро Загуменний заявив, що в апараті КМДА проходять обшуки у справі про земельну ділянку поблизу станції метро «Сирець».

Як пояснив Загуменний, ділянка ще у 2009 році була передана апарату РНБО в постійне користування для будівництва, експлуатації та обслуговування багатоквартирних житлових будинків з підземними паркінгами та об’єктами соціально-побутової інфраструктури. Однак у 2019 році після обстеження ділянки було встановлено, що вона не використовується за призначенням, тому міська влада припинила право постійного користування ділянкою апарату РНБО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-