Демонтаж «Квітів України»: у КМДА кажуть, що не давали дозвіл й готують позов

Демонтаж «Квітів України»: у КМДА кажуть, що не давали дозвіл й готують позов

Фото
Укрінформ
Департамент культурної спадщини КМДА не давав забудовнику жодного дозволу на будівельні роботи на об’єкті "Квіти України".

Як передає Укрінформ, про це повідомив заступник голови КМДА Володимир Прокопів у Фейсбуці.

"Департамент культурної спадщини КМДА не надавав забудовнику жодного дозволу на будівельні роботи на об’єкті "Квіти України". Щобільше, коли забудовник поставив паркан — Департамент видав припис з вимогою про зупинку будь-яких робіт", - повідомив він.

Крім цього, за його словами, будівля "Квіти України" розташована поруч із двома пам’ятками місцевого значення, і через це питання дотримання режимних норм розглядалося на консультативній раді при Департаменті.

Читайте також: Чому в Франції чи Великобританії за будинок Уткіна довелося б відповісти?

"Але це лише консультативна рада! Передпроєктні пропозиції забудовника Департамент КМДА не погоджував і розгляне їх лише після всіх погоджень з Міністерством культури", - зауважив він.

Окрім того, депутат Київської міської ради, радник Київського міського голови Дмитро Білоцерковець повідомив, що у проєкті підготовчих робіт, який надав забудовник, відсутній демонтаж фасаду будівлі "Квіти України" на вул. Січових Стрільців, 49. Щодо цього порушення відправлена перевірка Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва.

Демонтаж «Квітів України» у Києві / Фото: Олександр Ляпін, Укрінформ

"Забудовник заявляє, що у нього є повідомлення про початок будівельних робіт… Далі забудовник заявляє, що частиною підготовчих робіт є знесення фасаду будівлі. У проєкті підготовчих робіт, наданому власне забудовником, відсутній демонтаж фасаду будівлі. Щодо цього порушення відправлена перевірка Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва. Упевнений, після перевірки буде складено акт про невідповідність робіт проєкту і подано позов до суду з метою скасувати повідомлення про підготовчі роботи", – зазначив Білоцерковець.

Він також нагадав, що у червні минулого року набули чинності законодавчі зміни щодо регулювання містобудівної ситуації, які можуть призвести до затягування вирішення ситуації з будівлею у суді.

"Уявляєте, скільки часу буде розглядатися позов у суді? А все завдяки "супер-реформі", яка вступила в силу в червні 2020 року, в рамках якої було внесено зміни щодо регулювання містобудівної ситуації. Саме після цього відповідальні органи позбавили можливості анулювати повідомлення і декларації на підставі виявлених порушень. Раніше забудовник був змушений звертатися до суду, тепер перевіряючі органи, які реагують на звернення громади, мають самі йти до суду", – роз’яснив Білоцерковець.

Читайте також: Монументальне мистецтво соцреалізму не треба сприймати як радянщину - Ткаченко

Варто зазначити, що за інформацією Департаменту охорони культурної спадщини, будинок на вул. Січових Стрільців, 49, на обліку як пам'ятка або об'єкт культурної спадщини не перебуває.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві почали зносити будівлю "Квіти України", що розташована на вулиці Січових Стрільців.

Міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко вважає, що роботи з демонтажу будівлі "Квіти України" необхідно негайно зупинити.

Навчально-методичний павільйон "Квіти України" – унікальна будівля в стилі модернізму архітектора Миколи Левчука. Проєкт отримав відзнаку Спілки архітекторів як один із кращих архітектурних творів 1985 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-