ВС повернув у комунальну власність пам'ятку архітектури по вулиці Сагайдачного

ВС повернув у комунальну власність пам'ятку архітектури по вулиці Сагайдачного

Укрінформ
Верховний Суд ухвалив рішення, яким повернув у комунальну власність пам'ятку архітектури по вулиці П. Сагайдачного, 20/2 у Києві.

Про це інформує прес-служба столичної прокуратури.

"За касаційною скаргою прокуратури міста Києва Верховний Суд ухвалив рішення про повернення у власність територіальної громади столиці двох будівель – пам’яток архітектури національного значення на вул. Петра Сагайдачного, 20/2 у Подільському районі столиці", - йдеться у повідомленні.

Зазначені будівлі площею 2,5 тис. кв. м збудовані у ХІХ столітті. Упродовж 60 років вони використовувались для розміщення військового комісаріату, який проводив організацію та забезпечував чергові призови на строкову військову службу громадян та мобілізацію транспортних ресурсів на території Подільського району.

 У 2008 році рішенням Київради та укладеної на її підставі незаконної угоди пам’ятку передали у власність МПП «Аквадон» – підприємству, зареєстрованому на той час у м. Донецьку.

Установлено, що відчуження майна відбулось без погодження Міністерства культури України, поза приватизаційною процедурою та без проведення реконструкції об’єкту. У цьому зв’язку прокуратура м. Києва звернулась до суду з позовом про повернення об’єкту нерухомості у власність територіальної громади столиці.

Читайте також: У Києві після реконструкції відкрився гуртожиток для медпрацівників – КМДА

Справа розглядалася судами неодноразово. Суди першої та другої інстанцій, погоджуючись із правовою позицією прокуратури щодо незаконного вибуття майна з комунальної власності, відмовляли у задоволенні позову через строки позовної давності.

Вказані судові рішення прокуратура м. Києва оскаржила до Верховного Суду, який 13.06.2018 задовольнив касаційну скаргу прокурора та постановив повернути пам’ятку архітектури у власність територіальної громади столиці.

Рішення Верховного Суду є остаточним та оскарженню не підлягає.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-