У Львові дорослі та діти можуть безкоштовно отримати ліки від СМА

У Львові дорослі та діти можуть безкоштовно отримати ліки від СМА

Укрінформ
У Львові розширили міську програму забезпечення ліками дітей із спінальною м’язовою атрофією (СМА). Тепер таку допомогу безкоштовно зможуть отримати і дорослі зі СМА.

Про це повідомляє Львівська міська рада, передає Укрінформ.

«Програма забезпечення лікарськими засобами дітей зі спінальною м’язовою атрофією є вкрай потрібною. Але також важливо розширити дію цієї програми не лише на дітей, а й на дорослих, оскільки у нашій громаді є дорослий пацієнт, який потребує таких дороговартісних медичних препаратів. І тепер він теж зможе отримати ліки безкоштовно: половину суми компенсує місто, а половину – компанія Рош», - зазначила керівниця міського управління охорони здоров’я Марта Матюшко.

Нагадаємо, у Львівській громаді є діти, які мають СМА 1 та 2 типів – тобто важкі типи цієї недуги. З жовтня 2023 року безоплатний препарат Еврісді (рисдиплам) на рівні держави був доступний лише для пацієнтів зі СМА 1 типу. Тому ще четверо дітей зі СМА 2 типу, які проживають у Львівській громаді, безкоштовно забезпечувались ліками завдяки міжнародній програмі дореєстраційного доступу, яку місто реалізувало спільно зі швейцарською фармацевтичною компанією Hoffmann-La Roche. Але ця програма завершилась торік. Тому аби допомогти тим пацієнтам зі СМА, які не потрапляють під державну програму, Львівська мерія у 2023 році підписала меморандум про співпрацю з фармацевтичною компанією «Рош Україна» на 2024 рік. Відповідно до меморандуму, за кожну куплену за кошти міського бюджету упаковку препарату, компанія «Рош Україна» надає додаткову упаковку безкоштовно.

Як відомо, 29-річний львів’янин Назарій Гусаков зі Львова має діагноз СМА, його поставили у рік і два місяці. З віком хвороба призвела до порушення опорно-рухового апарату, й нині він може рухати лише головою та пальцями рук. Попри те, Назар – громадський активіст. Мешканці Львова знають його як засновника спільноти «Чим живе Левандівка». Завдяки його зусиллями у районі з’явилися пандуси, були полагоджені дороги та бордюри, відремонтовані прибудинкові території. Наразі він потребує чергового лікування вартістю три мільйона гривень. Чоловік оголосив збір на лікування.

Читайте також: МОЗ отримало від міжнародних партнерів «швидкі», медичні меблі та ліки

Як повідомляв Укрінформ, у вересні Міністерство охорони здоров’я отримало як гуманітарну допомогу рідкісний і дороговартісний препарат «Spinraza», який застосовують під час терапії пацієнтів зі спінальною м’язовою атрофією (СМА). Ліки розподілили в шість областей України.

Фото: Львівська міськрада

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-