Препарат для лікування пацієнтів від СМА розподілять у шість областей України

Препарат для лікування пацієнтів від СМА розподілять у шість областей України

Укрінформ
Препарат для лікування пацієнтів від СМА буде розподілено у шість областей України

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я, передає Укрінформ.

«Міністерство охорони здоров’я отримало як гуманітарну допомогу рідкісний і дороговартісний препарат «Spinraza», який застосовують під час терапії пацієнтів зі спінальною м’язовою атрофією (СМА). Це вже друга комплексна поставка препарату «Spinraza», перша відбулася у червні минулого року. Завдяки їй почали лікувати від СМА І, ІІ і ІІІ типу пацієнтів з Львівської, Дніпропетровської, Харківської, Одеської, Хмельницької, Київської областей та пацієнтів НДСЛ «Охматдит», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Понад 100 медпрацівників Канади і США за 7 років провели практичні навчання для українських лікарів

Зазначається, що кількість поставлених флаконів Spinraza цього разу дозволяє почати лікування ще декількох пацієнтів з Одещини.

Загалом, як повідомили у МОЗ, є домовленість про безперервне лікування пацієнтів, які вже отримують препарат, ще як мінімум на два роки. Постачання в Україну Spinraza забезпечує фармацевтична компанія «Janssen Pharmaceutica». МОЗ веде перемовини щодо подальших донацій.

Препарат «Spinraza» коштує 100 тисяч доларів за інʼєкцію. Його вводять безпосередньо в спинномозкову рідину через поперек, спочатку навантажувальну дозу, а потім підтримувальні. Робити це потрібно кожні чотири місяці впродовж усього життя.

СМА – генетичне захворювання, за якого м’язи в усьому організмі поступово слабнуть. Воно належить до орфанних захворювань, які сьогодні стало можливим виявити в перші години життя завдяки розширеному неонатальному скринінгу. Це дозволяє застосувати терапію, яка дозволить зупинити розвиток хвороби та навіть повністю нівелювати її прояви.

Читайте також: У Львові юнакові пересадили шкіру від посмертного донора

Як повідомлялося, у квітні 2023 року в Україні розпочалося лікування пацієнтів з СМА інноваційним препаратом, придбаним ДП "Медичні закупівлі України" коштом державного бюджету за механізмом договорів керованого доступу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-