Україна посилить медичне партнерство з Японією у сфері медицини катастроф

Україна посилить медичне партнерство з Японією у сфері медицини катастроф

Фото
Укрінформ
Україна посилить медичне партнерство з Японією у сфері медицини катастроф.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я, передає Укрінформ.

"Концепція "золотої години" у контексті медицини катастроф критично важлива. Негайна медична допомога прямо на місці дозволяє врятувати життя, стабілізувати постраждалих та зменшити ризики критичних ускладнень й інвалідизації. Влітку уряд підтримав постанову МОЗ, яка розділяє команди медицини катастроф на три типи та дозволяє залучати медиків одразу на місці катастрофи. Наприклад, коли постраждалого повністю не вивільнили із під-завалу будинку, але парамедики вже можуть надавати першу допомогу. Тому Міністерство охорони здоровʼя України розширює співпрацю з японським урядовим агентством міжнародного співробітництва (JICA) у сфері медицини катастроф задля обміну досвідом та розвитку високоефективної системи медичного реагування під час надзвичайних ситуацій, мета якої – мінімізувати летальність та врятувати якомога більше життів постраждалих", – зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін під час робочого візиту до Японії.

У МОЗ зазначають, що медицина катастроф у Японії володіє ефективними медичними протоколами та стандартами реагування екстрених служб під час надзвичайних ситуацій. Зокрема, створена система оперативної координації і взаємодії рятувальників та парамедиків, які надають першу допомогу та стабілізують постраждалих ще до моменту транспортування до "швидкої" та лікарні.

"Аварія на атомній станції "Фукусіма-1", робота парамедиків та лікарів під час землетрусів та повеней вплинули на модернізацію японської медичної системи – і цей досвід важливий для України, особливо в умовах воєнних викликів. Теракт на Каховській ГЕС, постійні обстріли житлових будинків та цивільного населення, загроза ядерної аварії вимагають швидкої трансформації медицини катастроф України. Міжнародне партнерство у цій галузі дозволяє швидше розвивати медицину катастроф за світовими стандартами", - наголошують у міністерстві.

Читайте також: В Україні створять кадровий резерв медиків для роботи на звільнених від росіян територіях

У ході робочого візиту делегація від України відвідала Центр медицини та катастроф на базі рятувальної служби, координаційний центр, лікарні та симуляційні тренінги екстрених команд, які відпрацьовували надання допомоги під час змодельованих повеней та надзвичайної ситуації у метрополітені. Голова української делегації Ігор Кузін провів ряд урядових зустрічей та з керівництвом Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).

Як повідомлялося, в рамках медичного партнерства МОЗ та JICA за двома спільними проєктами для медзакладів країни закуплено 9 магнітно-резонансних томографів, 20 автомобілів отримали заклади «первинки» в Харківській області та заплановане постачання спеціальних нейрохірургічних мікроскопів для лікарень.

Фото: МОЗ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-