Росфейк: Волинь готується перейти до складу Польщі

Росфейк: Волинь готується перейти до складу Польщі

Укрінформ
Росія знову запустила фейк про поділ України

Російські ЗМІ й телеграм-канали повідомляють, що нібито голова Спілки вчителів польської мови Волинської області Світлана Зінчук поширює серед учнів та студентів Інституту Польщі у Волинському національному університеті імені Лесі Українки карту «гіпотетичного майбутнього регіону» у складі Польської Республіки. До тексту прикріплена мапа, яку начебто роздають студентам, де Волинська область України перебуває у складі Польщі.

У публікаціях пропагандисти доходять висновку, що так населення регіону готують до виходу зі складу України.

Це фейк. Про це кореспонденту Укрінформ повідомила завідувачка кафедри полоністики й перекладу Факультету філології та журналістики Волинського національного університету імені Лесі Українки та співробітниця Інституту Польщі Світлана Сухарєва. Вона зазначила, що Інститут Польщі – це установа з координації польсько-українських наукових проєктів в якому працює лише три особи.

«Це фейк, причому дуже примітивного рівня, оскільки Інститут Польщі взагалі не містить в своїх рядах ані учнів, ані студентів, це не установа, а три особи-координаторки наукової діяльності університету в межах українсько-польських досліджень, до яких Світлана Зінчук ніякого стосунку не має. Вона ніколи не була в Інституті Польщі ані на зустрічах зі студентами, ані з учнями. Автор цього фейку не знається на тому, про що пише. Ми проводимо конференції, семінари з викладачами і студентами, але пані Зінчук не є ані науковцем, ані викладачем, тож не могла брати в чомусь такому участь і жодного стосунку до ВНУ імені Лесі Українки вона не має і ніколи не мала», – розповіла Світлана Сухарєва.

Цей фейк спростувала й сама Світлана Зінчук. У коментарі польському російськомовному виданню «Вот Так» вона також підтвердила, що немає жодного стосунку до ВНУ ім. Лесі Українки.

«Наразі я взагалі не контактую зі студентами. У школі я раніше працювала, але тепер на пенсії. Викладацькою діяльністю не займаюсь. Головую лише у Спілці вчителів-полоністів, підтримую молодь, організовую методичні конференції та зустрічі для вчителів, але не для того, щоб щось розпалювати, ми просто вчимося ефективно навчати наших учнів», – розповіла Зінчук.

За словами жінки, діяльністю, яку їй приписують російські пропагандисти, вона ніколи не займалася.

Російська пропаганда далі поширює фейковий наратив про те, що Україна – це буцімто штучно створена країна, яка має бути поділена між сусідніми державами. Саме для цього створюються фейки про начебто спроби анексувати українські землі з боку європейських країн. Так РФ намагається погіршити відносини між Україною та Польщею, маніпулюючи питанням нацменшин.

Як повідомляв Укрінформ, раніше російська пропаганда поширювала фейк про «опитування» на Закарпатті, яке начебто проводять для вступу «угорськомовних» районів до складу Угорщини.

Андрій Оленін

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-