Експортно-кредитне агентство у квітні підтримало український експорт на понад ₴1 мільярд

Експортно-кредитне агентство у квітні підтримало український експорт на понад ₴1 мільярд

Укрінформ
Експортно-кредитне агентство (ЕКА) у квітні застрахувало банківські кредити чотирьох експортерів обсягом 46 млн грн, підтримавши таким чином виконання контрактів на суму 1,07 млрд грн.

Як передає Укрінформ, про це повідомив заступник міністра економіки України – торговий представник України Тарас Качка, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Зазначається, що у квітні 2024 року своїх клієнтів-експортерів в ЕКА застрахували Укргазбанк (сума кредитних договорів 27 млн грн, обсяг підтриманого експорту 1,02 млрд грн) та Ощадбанк (19 млн грн та 45,7 млн грн відповідно).

Підприємства розташовані у Львівській, Дніпропетровській й Чернівецькій областях та у м. Київ. Вони експортують свою продукцію до Словаччини (на 504,2 млн грн), Естонії (252,1 млн грн), Польщі (252, 1 млн грн), Румунії (45,69 млн грн), на територію країн Бенілюкс (12,7 млн грн) та у Францію (4,65 млн грн). Товари, які вони виробляють та продають за кордон, - це деревина та вироби з неї, а також вироби з чорних металів.

Із початку 2024 року 18 застрахованих в ЕКА експортерів забезпечили надходження 1,7 млрд грн експортної виручки. Одна гривня страхової відповідальності ЕКА за результатами чотирьох місяців конвертується у 12,4 грн підтриманого експорту.

«Підтримка і розвиток переробних підприємств, які експортують свою продукцію в інші країни світу – один із пріоритетів державної політики «Зроблено в Україні». І зусилля Уряду та міжнародних партнерів дають свої результати. Минулого місяця обсяг експорту українських товарів за кордон встановив рекорд за весь час від початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну і досяг довоєнного рівня. Ми й надалі будемо робити все можливе, щоб бізнес збільшував обсяги виробництва, створював нові робочі місця та залучав інвестиції у реальний сектор економіки», - наголосив Качка.

Читайте також: Продовження «торговельного безвізу»: у Мінекономіки розповіли про обмеження з боку ЄС

Як повідомлялось, від моменту запуску програми підтримки експортерів, ініційованої Міністерством економіки у 2022 році, яку ЕКА реалізовує разом з банками-партнерами, обсяг підтриманого агентством експорту становив 12,72 млрд грн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-