Продовження «торговельного безвізу»: у Мінекономіки розповіли про обмеження з боку ЄС

Продовження «торговельного безвізу»: у Мінекономіки розповіли про обмеження з боку ЄС

Укрінформ
Рада ЄС остаточно схвалила продовження ще на 12 місяців режиму безмитної торгівлі для України і сторони погодили, що до літа наступного року оновлять Угоду про асоціацію.

Про це повідомила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко, повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу Мінекономіки.

«Це надзвичайно важливий аспект політичної підтримки для України попри усю чутливість питання торгівлі аграрною продукцією. Більша частина українських товарів експортуються до ЄС без обмежень на підставі Угоди про асоціацію. Зокрема, всі промислові товари вже не обкладаються митом. Автономні торгові преференції ЄС стосуються аграрних товарів, які не були повністю лібералізовані в Угоді. Це 36 категорій товарів, на які були передбачені тарифні квоти, а також товари, до яких застосовується система вхідних цін. З червня 2022 року ці обмеження зняті й тепер повна свобода торгівлі діятиме до червня 2025 року», - пояснила Свириденко.

Автономні торгові преференції ЄС також передбачають, що не будуть застосовуватися антидемпінгові та захисні заходи для металургійної продукції.

Водночас різка зміна торговельних потоків між Україною і ЄС, зокрема, різке збільшення торгівлі окремими товарами через сусідні держави-члени ЄС, призвели до цілої низки негативних рішень, зокрема, до блокування кордону.

«Вже тривалий час ми працюємо і з урядами сусідніх держав і з інституціями ЄС щодо усунення цих явищ. Як реакція на них – в Регламенті ЄС щодо продовження автономних торгових преференцій містяться положення щодо особливих захисних заходів, зокрема, й автоматичні заходи щодо кукурудзи, мʼяса птиці, цукру, вівса та круп. Найголовніше полягає в тому, що й Україна, і ЄС погодили, що це продовження автономних торгових преференцій буде останнім і до літа наступного року сторони оновлять Угоду про асоціацію таким чином, щоб встановити передбачувані умови торгівлі на період до вступу в ЄС», - розповіла перший віцепрем'єр.

Читайте також: Євросоюз ще на рік продовжив «торговельний безвіз» з Україною

За її словами, такі переговори будуть стосуватися не лише мит на ті аграрні товари, які ще не лібералізовані, але і виробничих стандартів, таким чином, щоб зняти упередження щодо української продукції. Уряд намагатиметься досягти зняття усіх тимчасових заходів, які вжили сусідні держави-члени ЄС та Україна і які суперечать логіці відкритої торгівлі між нами.

Наразі ЄС займає 65% в експорті й 51% в імпорті до України і є якірним торговельним партнером для України.

Як повідомлялося, ЄС запровадив Автономні заходи для торгівлі з Україною з 4 червня 2022 року, щоб підтримати українських виробників та економіку в умовах, коли країна змушена оборонятися на тлі російської агресії.

Водночас ЄС запровадив так звані коридори солідарності на сухопутних кордонах, щоб надати Україні можливість продовжувати експорт сільськогосподарської продукції на зовнішні ринки в умовах блокування Росією чорноморських портів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-