Австрійський Raiffeisen ще не визначився з датою виходу з Росії

Австрійський Raiffeisen ще не визначився з датою виходу з Росії

Укрінформ
Австрійська банківська група Raiffeisen Bank International (RBI) все ще не визначилася з датою виходу з російського ринку.

Як передає Укрінформ із посиланням на Profil, про це сказав голова правління RBI Йоганн Штробль акціонерам на щорічних загальних зборах у Відні.

"Наразі я не можу назвати точну дату", - зазначив очільник "Райффайзену" з приводу анонсованого ще два роки тому, але так і не завершеного виходу з Росії.

Читайте також: Дерипаска продав акції в австрійській Strabag - тепер їх може отримати Raiffeisen

Як зазначає австрійський журнал, RBI дуже добре заробляє в Росії – робота дочірнього банку в країні-агресорці приносить близько половини прибутку банківської групи. Так, у 2023 році з 2,4 млрд євро чистого прибутку RBI 1,3 млрд євро припадає на роботу "Райффайзенбанку" в РФ. Однак через те, що Кремль запровадив обмеження на рух капіталу невдовзі після повномасштабного вторгнення в Україну, RBI не може вивести до Відня свій прибуток в Росії. Вирішити цю проблему банківська група зараз хоче за допомогою угоди щодо купівлі "заморожених" акцій російського олігарха Олега Дерипаски в австрійській будівельній компанії Strabag.

"Російська дочірня компанія RBI має придбати 28,5 мільйонів акцій будівельної групи Strabag за 1,1 мільярда євро. Пакет акцій належить російській компанії "MKAO Rasperia Trading", яку, в свою чергу, пов'язують з російським олігархом Олегом Дерипаскою, що перебуває під санкціями. Потім пакет акцій буде переданий до штаб-квартири у Відні у вигляді дивідендів у натуральній формі", - йдеться у статті.

Читайте також: Угодою «Райффайзену» з Дерипаскою зацікавився санкційний орган США - ЗМІ

Ця запланована угода наразі знаходиться під пильним оком європейських та американських санкційних органів через підозри у тісних зв'язках з підсанкційним Дерипаскою. Втім, очільник Raiffeisen Bank International заявив на зборах, що банківська група хоче завершити цю угоду, яку раніше планувалося закрити у першому кварталі 2024 року. "Ми продовжуємо вважати, що така транзакція є допустимою і можливою", - сказав Штробль.

Як повідомляв Укрінформ, навесні 2022 року, невдовзі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, австрійська банківська група Raiffeisen Bank International заявила про намір поступово вийти з російського ринку. Згодом було повідомлено, що мова йде або про продаж "дочки" в Росії, або про відокремлення її від материнського банку. Пізніше було заявлено, що можливе відокремлення свого дочірнього банку в Росії від материнської групи може відбутися наприкінці вересня 2023 року. Потім цей термін було перенесено на кінець грудня. Згодом в RBI заявили, що відокремлення дочки в Росії не відбудеться у 2023 році.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-