Термінал у Туреччині відмовився приймати нафту з РФ через загрозу американських санкцій - ЗМІ

Термінал у Туреччині відмовився приймати нафту з РФ через загрозу американських санкцій - ЗМІ

Укрінформ
Один із середземноморських нафтових терміналів Туреччини Dörtyol більше не прийматиме російську нафту на тлі посилення санкційного тиску з боку США. Терміналом, що розташований у південно-східній провінції Хатай, керує компанія Global Terminal Services (GTS).

Про це повідомляє профільне видання AOG з посиланням на Reuters, передає Укрінформ.

«GTS вирішила розірвати всі можливі зв’язки з російською нафтою та відповідно заявила своїм клієнтам наприкінці лютого 2024 року, що навіть якщо не буде порушень будь-яких законів, правил чи санкцій, вона не прийматиме жодних продуктів російського походження або будь-яких продуктів, завантажених з російських портів, як додатковий захід до чинних санкційних правил», – повідомили Reuters у GTS.

Також зазначається, що всі попередні операції здійснювалися в повній відповідності до санкцій, включаючи запроваджені G7обмеження цін.

«Новий підхід GTS є додатковим заходом для усунення наслідків діяльності, яка знаходиться поза межами її досяжності та контролю, попри зусилля щодо дотримання всіх чинних санкцій», — додала GTS.

За даними аналітичної компанії Kpler, минулого року цей термінал GTS, який імпортує, експортує та зберігає паливо та нафту, отримав 11,74 мільйона барелів російської сирої нафти та палива. Експорт з цього терміналу також зріс у 2023 році, збільшившись майже в п’ять разів порівняно з 2021 роком, приблизно до 24,7 мільйона барелів. Останній танкер, який розвантажили в Dörtyol, прибув з російського балтійського порту Приморськ 19 лютого з вантажем дизельного пального обсягом 511 тисяч барелів.

У компанії GTS додали, що приймуть російські вантажі, які були заявлені до оголошеної наприкінці лютого заборони.

Вказується, що пунктами призначення нафти, що експортується через термінал Dörtyol є грецькі порти Корінф, Елефсіс і Салоніки, а також центри торгівлі, переробки та зберігання нафти в Північно-Західній Європі - Роттердам і Антверпен.

Читайте також: ЄС за два роки скоротив імпорт російського газу на 71% - єврокомісар

Як повідомляв Укрінформ, у лютому поточного року Туреччина експортувала в Росію товарів на 670 млн доларів США, що на 33,7% менше, ніж торік (1,11 млрд дол.).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-