Уряд Китаю цьогоріч планує зростання ВВП на 5% та збільшення видатків на оборону

Уряд Китаю цьогоріч планує зростання ВВП на 5% та збільшення видатків на оборону

Укрінформ
Уряд Китаю цього року планує зберегти темпи зростання національної економіки на рівні 5% та збільшити на понад 7% - до 1,7 трильйона юанів ($239 мільярди), витрати на оборону.

Про це йдеться в проєкті бюджету уряду КНР, представленому на сесії парламенту країни прем’єр-міністром Лі Цяном, передає власний кореспондент Укрінформу.

Глава уряду у вівторок доповідав на щорічному зібранні Всекитайських зборів народних представників (ВЗНП) результати роботи Держради за минулий рік та представив загальні положення проєкту державних видатків на поточний.

У своїй доповіді Лі повідомив, що минулого року економіка Китаю зросла на 5,2% й досягнула 126,1 трлн юанів ($17,7 трлн).

Зважаючи на гостру проблему в країні з працевлаштуванням, він акцентував увагу на нових робочих місцях і підкреслив, що у 2023-му в Китаї створено майже 12,4 млн нових робочих місць, а рівень безробіття становив 5,2%.

Минулорічний бюджет Китаю, за даними уряду, в цілому виконано згідно з запланованими показниками, на 99,8%. Так, загальні надходження держскарбниці, до яких зараховуються доходи центрального та всіх місцевих урядів, становили 23,4 трлн юанів ($3,3 трлн) та зросли в порівнянні з 2022 роком на 6,4%.

Левову частку бюджетних надходжень становлять податкові, що відповідає зусиллям влади наростити внутрішній попит, які становили 18,1 трлн юанів ($2,5 трлн, зростання на 8,7%), тоді як неподаткові зменшились на 3,7% - до 3,6 трлн юанів ($0,5 трлн).

Загальні видатки з бюджету минулого року становили 28,2 трлн юанів ($4 трлн), а його дефіцит був покритий за рахунок додаткового випуску державних облігацій.

На цей рік уряд Китаю планує збереження темпів зростання ВВП на рівні 5%, створення ще не менше 12 млн робочих місць та утримання безробіття на рівні близько 5,5%.

За розрахунками уряду, порівняно з минулим роком надходження цьогорічного бюджету КНР мають збільшитись на 3,3% і скласти загалом 24,5 трлн юанів ($3,4 трлн), а видатки незначно зрости до 28,6 трлн юанів ($4 трлн).

При цьому планується збільшення витрат на національну оборону на 7,2% - до 1,7 трлн юанів ($240 млрд), на 6,6% зростання фінансування дипломатичної служби (60,8 млрд юанів або $8,5 млрд), а також будуть збільшені видатки бюджету на освіту (на 5% - до 164,9 млрд юанів) та науку і технології (на 10% - до 370,8 млрд юанів).

Інші статті витрат та додаткова інформація про заплановані бюджетні видатки наразі не повідомляється.

Читайте також: Китай цьогоріч планує здійснити рекордні сотню космічних запусків

Як повідомляв Укрінформ, прем’єр-міністр Китаю Лі Цян не проводитиме пресконференцію після цьогорічного засідання місцевого парламенту, Всекитайських зборів народних представників (ВЗНП), традиційну для глави уряду КНР від 1993 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-