Україна зробила значний внесок у розв’язання «зернової» проблеми із сусідами - Стефанішина

Україна зробила значний внесок у розв’язання «зернової» проблеми із сусідами - Стефанішина

Укрінформ
Україна ініціативно взяла під посилений контроль будь-які експортні операції до країн-сусідів, розблокувала морський коридор поставок зерна на зовнішні ринки, що дозволило розв’язати проблеми сільськогосподарського експорту.

Про це у четвер у Брюсселі під час зустрічі з журналістами за підсумками переговорів у Європейській комісії заявила віцепрем’єр-міністр України з європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Саме так вона відповіла на запитання кореспондента Укрінформу про те, які рішення Європейська комісія пропонує для скасування «ембарго» на експорт української аграрної продукції, що досі застосовується з боку певних країн-сусідів.

«Такого ембарго немає. Є протестне блокування з боку певних держав-членів Європейського Союзу. На сьогодні діє повна тарифна й митна лібералізація з ЄС без жодних обмежень. Україна сама зобов’язалася контролювати будь-які експортні операції в сусідні країни, підтримує комунікацію з Єврокомісією та з цими державами-членами. Тобто, те, що ми бачимо в цих країнах - це абсолютно політичний процес. Більше того, це відбувається в умовах, коли вони (країни-члени ЄС – ред.) отримують субсидії, а Україна потерпає від наслідків цих обмежень», - наголосила віцепрем’єрка.

Читайте також: Британська розвідка оцінила ситуацію з українським експортом через Чорне море

За результатами переговорів вона зауважила, що Європейська комісія має намір найближчими днями запропонувати продовження торговельної лібералізації з Україною. Європейська комісія, яка є першою інстанцією у таких рішеннях, запропонувала цей правовий регламент без жодних обмежень, що також є наслідком конструктивної позиції України, яка контролює власний експорт та відкрито обговорює будь-які питання у цьому зв’язку.

«Разом з цим, я нагадала, що найбільший внесок у зниження напруги, що пов’язана із експортом української продукції через країни ЄС, зробила сама Україна, яка розблокувала Чорне море. Насправді, це треба розуміти. Якщо хтось із партнерів і зробив щось серйозне, то це Україна: сьогодні (зерновий – ред.) експорт знову переорієнтовується на морські коридори», - додала українська високопосадовиця.

Читайте також: Українським морським коридором експортували 18 мільйонів тонн вантажів

Як повідомлялося, Ольга Стефанішина перебуває з робочим візитом у Брюсселі, де проводить переговори із посадовцями Європейської комісії та у штаб-квартирі НАТО.

У травні 2023 року Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за наполяганням цих країн. 5 червня дію заборони було продовжено до 15 вересня 2023 року. Згодом Єврокомісія оголосила, що Євросоюз не продовжуватиме тимчасові обмеження щодо українського зерна, після чого деякі з країн, зокрема Польща й Угорщина, запровадили односторонню заборону на аграрний імпорт з України, хоча транзитні перевезення української аграрної продукції через прикордонні країни продовжувалися.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-