Обсяг торгівлі Китаю з Росією за 11 місяців перевищив $200 мільярдів

Обсяг торгівлі Китаю з Росією за 11 місяців перевищив $200 мільярдів

Укрінформ
Китай продовжує стрімко нарощувати торгівлю з Росією. Товарообіг між двома країнами в січні-листопаді досягнув $218,2 мільярда і перетнув позначку в $200 млрд на рік раніше, ніж Пекін і Москва планували.

Про це Укрінформ повідомляє з посиланням на оприлюднені в четвер статистичні дані Головного митного управління КНР.

Обсяг китайсько-російської торгівлі за перші 11 місяців перевищив показник всього минулого року в $190 млрд, який вважався рекордним, тож цьогоріч слід очікувати нового рекордного рівня двосторонньої торгівлі.

У порівнянні з січнем-листопадом минулого року цьогорічний товарообіг між КНР і РФ за той же період підскочив майже на третину – на 26,7%.

Читайте також: Італія повідомила Китаю про вихід з торговельної ініціативи «Один пояс, один шлях»

Раніше, у 2019 році, Пекін і Москва домовилися впродовж наступних п’яти років, до 2024-го, довести обсяг двосторонньої торгівлі до $200 млрд зі $107 млрд у 2018-му, що тоді виглядало досить амбітною метою.

У розрізі місяців, у листопаді торгівля Китаю з Росією склала $21,5 млрд, що є найвищим показником за один місяць від лютого минулого року, коли Москва почала повномасштабне вторгнення в Україну.

Читайте також: Росія усупереч санкціям ЄС збільшила прибуток від продажу нафти - Bloomberg

При цьому, в листопаді експорт Китаю до РФ стрибнув на 34% до $10,3 млрд, а темпи зростання імпорту з Росії дещо знизилися – в листопаді зафіксовано збільшення поставок із РФ на 6%, до $11,2 млрд, тоді як у жовтні цей показник становив 9%.

Як повідомляв Укрінформ, іноземні інвестори продають китайські акції рекордний 4-й місяць поспіль.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-