Україна не піде на поступки щодо експорту зерна до ЄС – Стефанішина

Україна не піде на поступки щодо експорту зерна до ЄС – Стефанішина

Укрінформ
Політика у сфері торгівлі є політикою Європейського Союзу, а не окремих країн, які не мають права ухвалювати односторонні заходи.

Про це заявила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв’ю Forbеs Ukraine, яке цитує її Офіс у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«За величезної поваги та вдячності до польського народу, чудових відносин з польським урядом та громадянським суспільством Україна за жодних обставин не буде інструментом передвиборчої кампанії. Вибори там відбудуться у жовтні, і до цього часу деякі урядовці та політичні групи не гребують нічим у боротьбі за рейтинги. В цьому торговельному питанні не буде поступок з боку України. Ми не будемо називати чорне білим», – сказала Стефанішина.

Читайте також: Україна не виконає на 100% усіх рекомендацій Єврокомісії до жовтня - Стефанішина

Вона також прокоментувала можливість продовження обмежень щодо українського експорту аграрної продукції, запроваджені п’ятьма країнами ЄС: Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Болгарією та Румунією.

«Ми маємо офіційне запевнення від Брюсселя, що продовження не буде, хоча Польща наполягає на обмеженнях і після 15 вересня. З 5 червня, коли обмеження були продовжені, п’ять сусідів України отримали значну фінансову підтримку – субсидії для аграріїв, потроєння бюджетів на розвиток інфраструктури до кінця року», – констатувала урядовець.

Читайте також: Кулеба закликав сусідів не робити експорт українського зерна заручником внутрішньої політики

Як повідомлялося, речниця Єврокомісії з питань торгівлі та сільського господарства Міріам Гарсія Феррер на початку серпня заявила, що Єврокомісія проводить інтенсивні переговори з Україною та п’ятьма країнами-сусідами про запобіжні заходи щодо імпорту українського зерна до цих країн, термін дії яких спливає 15 вересня.

28 квітня Єврокомісія погодила з Болгарією, Угорщиною, Польщею і Словаччиною пакет заходів, який мав виконуватися після того, як ці країни скасують свої односторонні дії проти аграрного імпорту з України. Цей пакет обмежує імпорт на територію зазначених країн і Румунії чотирьох ключових продуктів з України – пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику, водночас зберігаючи можливість їх транзиту до інших країн ЄС та на світовий ринок.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-