За пособництво у махінаціях на фондовій біржі оголосили підозру ексдепутату

За пособництво у махінаціях на фондовій біржі оголосили підозру ексдепутату

Укрінформ
Повідомили про підозру колишньому народному депутату, заступнику голови Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності у Верховній Раді VIII скликання у пособництві у маніпулюваннях на фондовій біржі та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом.

Як передає Укрінформ, про це Офіс генерального прокурора повідомляє у Телеграмі.

Прокурори Офісу генпрокурора повідомили про підозру народному депутату України VІІІ скликання за пособництво у маніпулюваннях на фондовій біржі та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 222-1, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України).

За даними слідства, народний депутат, обіймаючи посаду заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності за попередньою змовою із директорами двох приватних підприємств виступив пособником у маніпулюванні на фондовій біржі учасникам фондового ринку.

Читайте також: Голова партії «Слуга народу» заявила, що Гунько не є членом очолюваної нею політсили

Такі дії призвели до отримання депутатом незаконного інвестиційного прибутку у розмірі 20 млн грн.

Крім того, колишній нардеп вчинив фінансові операції з коштами, одержаними злочинним шляхом, та дії, спрямовані на приховування та маскування незаконного їх походження в особливо великих розмірах.

Викрита незаконна схема пов’язана зі штучним укладанням циклічних біржових угод з метою отримання заздалегідь визначеними особами інвестиційного доходу, є маніпулюванням на фондовому ринку та спрямована на введення в легальний оборот грошових коштів невідомого походження.

Читайте також: Арахамія ініціював виключення Торохтія із фракції: Наше терпіння не вічне

Такі кошти в подальшому використовувались національними публічними діячами та відображались в їх деклараціях майнового стану осіб уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.

Як повідомляв Укрінформ, 8 серпня Служба безпеки України спільно з Національним антикорупційним бюро викрили чинного народного депутата України, який за 85 тис. дол "продавав" землю Національної академії аграрних наук

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-