Транспортування зерна: ВМС України готові супроводжувати цивільні судна

Транспортування зерна: ВМС України готові супроводжувати цивільні судна

Укрінформ
У Генштабі розглядають можливі сценарії щодо провокацій рф під час транспортування зерна з одеських портів, а ВМС ЗСУ готові супроводжувати цивільні судна у разі необхідності.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов, відповідаючи на запитання Укрінформу щодо можливих провокацій з боку рф під час транспортування зерна з одеських портів.

“Щодо провокацій, які можуть бути в Одеському регіоні. Ми спільно з іншими силовими структурами сектору безпеки і оборони відстежуємо ситуацію. Є, на погляд наших фахівців, деякий перелік розвитку подій на тому напрямку. Вжиті відповідні заходи зараз і будуть вживатися і надалі. Стосовно супроводу транспорту із зерном... Збройні сили України, безпосередньо ВМС, готові до виконання цих заходів, але все це буде відбуватися відповідно до розвитку подій. Наразі в Генеральному штабі створена координаційна група, яка безпосередньо опікується цим питанням”, - зазначив Громов.

Читайте також: Блінкен говоритиме з лавровим про експорт українського зерна

Як повідомляв Укрінформ, транспортувати українське зерно на експорт, згідно з домовленостями у Стамбулі делегацій України, росії та Туреччини за посередництва ООН, планується через порти «Одеса», «Південний» та «Чорноморськ».

У результаті російської агресії в Україні було заблоковано більш як 20 мільйонів тонн зерна, призначеного на експорт, у тому числі в рамках Світової продовольчої програми ООН. Це поставило під загрозу голоду найбільш уразливі країни світу, зокрема, в Африці.

Читайте також: Кубраков розповів, кораблі яких країн експортуватимуть зерно з України

ЄС організував «коридори солідарності» на кордонах з Україною для вивезення зерна сушею, автомобільним та залізничним транспортом, а також внутрішніми водними шляхами, але це дає змогу лише частково вирішити проблему.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-