У Ердогана кажуть, що «зерновими коридорами» з України можна вивезти до 25 мільйонів тонн збіжжя

У Ердогана кажуть, що «зерновими коридорами» з України можна вивезти до 25 мільйонів тонн збіжжя

Укрінформ
До кінця року "зерновими коридорами" з України може бути експортовано близько 20-25 млн тонн зерна, відправку якого координуватиме центр у Стамбулі. Прибуття перших суден можна очікувати за два тижні.

Про це повідомив речник і радник президента Туреччини з міжнародних питань Ібрагім Калин, передає Укрінформ із посиланням на Hürriyet.

“На ринки може потрапити 20-25 млн тонн зерна з України”, - цитує видання слова Калина.

Він зазначив, що очікуваний обсяг зерна, що може бути експортований, до кінця року становитиме від 40 до 50 млн тонн, зокрема до 20-25 млн тонн з України та 25-30 млн тонн з росії. Таким чином, завдяки підписаній угоді та за координації центру в Стамбулі на світові ринки може надійти до 50 млн тонн зерна.

Речник президент Туреччини висловив переконання, що відвантаження зерна - в інтересах цих країн.

"Ми можемо очікувати, що перші кораблі прибудуть через два тижні. Це залежить і від того, наскільки готові країни”, - сказав він.

Калин також нагадав деталі досягнутої у Стамбулі угоди.

“Коли судно виходитиме з портів Одеси, воно йтиме в Чорне море за визначеним українцями маршрутом та під їхнім контролем. Центр (у Стамбулі - ред.) буде поінформований на кожному етапі. Після входу в турецькі води за суднами продовжуватимуть спостерігати. Коли вони прибуватимуть в Стамбул, то в певний момент будуть перевірятися. Така ж процедура буде застосована до суден, що відправляються. Відвантажень, окрім зернових, не буде”, - сказав речник Ердогана.

Читайте також: «Зернова угода»: Кім розповів, коли буде рішення про вивезення з портів Миколаєва

Він також висловив сподівання, що підтримка ініціативи щодо вивезення зерна іншими країнами може створити атмосферу довіри, яка “прокладе шлях до припинення вогню, обміну полоненими та мирних угод”.

Як повідомляв Укрінформ, 22 липня у Стамбулі за результатами чотиристоронньої зустрічі України, Туреччини, ООН та росії було досягнуто домовленостей про здійснення вивезення зерна та іншого продовольства з портів України.

У міноборони Туреччини повідомили, що Спільний координаційний центр із моніторингу «зернових коридорів», створення якого передбачене досягнутими в рамках угоди домовленостями, вже розпочав роботу у Стамбулі.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-