Йтиме через три порти: в Україні назвали шляхи можливого експорту зерна

Йтиме через три порти: в Україні назвали шляхи можливого експорту зерна

Укрінформ
Транспортувати українське зерно на експорт, згідно з домовленостями у Стамбулі делегацій України, росії та Туреччини за посередництва ООН, планується через порти «Одеса», «Південний» та «Чорноморськ».

Як передає Укрінформ, про таку домовленість повідомив ВВС депутат Верховної Ради Рустем Умеров, який входить в українську делегацію на переговорах у Стамбулі, де тривають переговори щодо безпечного транспортування зерна Чорним морем.

"Маршрути безпечного транспортування зерна розроблені за участю військових, а дотримання правил безпеки контролюватиме розташована в Стамбулі моніторингова група під егідою ООН", - зазначив Умеров.

Депутат окремо наголосив, що судна не зможуть перевіряти українські зерновози.

«По цих коридорах ми розробили механізм, де жодного контролю цих суден у морі не буде. Лише моніторингова група працюватиме зі своїм мандатом, і вони лише перевірятимуть, щоб у цих суднах не було озброєння», - сказав Рутем Умеров.

Читайте також: Ердоган сподівається, що домовленості про «зернові коридори» викладуть на папері вже цього тижня

Як повідомлялося, в результаті неспровокованої російської агресії в Україні було заблоковано більш як 20 мільйонів тонн зерна, призначеного на експорт, у тому числі в рамках Світової продовольчої програми ООН. Це поставило під загрозу голоду найбільш уразливі країни світу, зокрема, в Африці.

ЄС організував «коридори солідарності» на кордонах з Україною для вивезення зерна сушею, автомобільним та залізничним транспортом, а також внутрішніми водними шляхами, але це дає змогу лише частково вирішити проблему.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-