Боррель очікує швидкого вирішення проблеми експорту українського зерна

Боррель очікує швидкого вирішення проблеми експорту українського зерна

Укрінформ
Європейський Союз сподівається, що за допомогою ООН вдасться знайти швидке рішення, яке дозволить забезпечити експорт українського зерна.

Як повідомляє Укрінформ, про це у блозі на сайті Європейської служби зовнішніх дій написав Високий представник ЄС Жозеп Боррель.

«Стосовно вигаданого або реального впливу наших санкцій на треті країни, зокрема, африканські, які значно залежать від російського й українського зерна та добрив. Дуже чітко зрозуміло, де полягає відповідальність за продовольчу кризу. Наші санкції не спрямовані проти російського експорту зерна або добрив. Дотепер саме російська агресія та її блокада у Чорному морі не дозволяє Україні експортувати зерно», - зазначив Боррель.

Він висловив сподівання, що переговори під егідою генерального секретаря ООН дозволять швидко розв'язати цю проблему.

Читайте також: Експорт зернових відстає від графіка минулого сезону на 40%

«Я поінформував своїх африканських колег, що ми готові допомогти їм у подоланні будь-яких ускладнень, з якими вони можуть стикнутися у зв’язку з нашими санкціями. І водночас закликав їх не дозволити обдурити себе брехнею та дезінформацією з боку російської влади стосовно цієї теми», - додав Високий представник ЄС.

Як повідомлялося, у зв’язку із військовою агресією росії в Україні заблоковано більше 20 мільйонів тонн зерна, що було призначено на експорт, у тому числі в рамках Всесвітньої продовольчої програми ООН. ЄС організував так звані «коридори солідарності» на кордонах з Україною для вивезення зерна суходолом, але це лише частково полегшує проблему. На цьому тлі в Туреччини за участі ООН відбулися переговори щодо можливих шляхів виходу із ситуації.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-