Україна довела ЄС свою надійність як партнера, якому можна довіряти – Стефанішина

Україна довела ЄС свою надійність як партнера, якому можна довіряти – Стефанішина

Укрінформ
Україна вже довела Європейському Союзу свою надійність як партнера, адже попри розв’язану росією війну справно експортує газ, електрику і продовольство, а громадяни, які виїхали, не створили міграційної кризи.

Про це заявила віцепрем’єр – міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв’ю телеканалу «1+1», яке транслювалося в рамках телемарафону, повідомляє Укрінформ.

«Ми звернули увагу на дуже важливу річ, що попри війну з 2014 року, попри повномасштабну війну з 24 лютого, Україна, не просячи нічого взамін, залишалася, залишається і буде залишатися довіреним партнером Європейського Союзу. Ми в умовах повномасштабної війни забезпечуємо повноцінний транзит газу, ми приєдналися до європейських електромереж, експортуємо нашу електрику в ЄС в умовах енергетичної кризи. В умовах повністю заблокованих портів ми забезпечуємо експорт у звичайному обсязі, який іде в ЄС, через зелені коридори, тобто ми забезпечуємо їх продовольством, електрикою і газом», - зазначила вона.

Читайте також: Україна отримала статус кандидата в члени ЄС без умов – Стефанішина

Стефанішина підкреслила, що Україна не тільки довела свою приналежність європейській родині, але і те, що є партнером, якому можна довіряти.

Також вона відзначила, що 6,5 млн українців, які виїхали в країни ЄС через розв’язану росією повномасштабну війну, не створили жодної  кризи і є в рази меншою кількістю людей, які були в попередні міграційні хвилі в Євросоюзі.

«Майже 2 млн людей уже повернулися, абсолютна більшість людей, які там проживають, шукають роботу, шукають собі застосунок, тобто це не ті люди, які виїхали в країни ЄС, щоб сидіти на державних дотаціях. Це – працьовиті люди, люди освічені, такі самі європейці. Тобто ми вже інтегрувалися в ЄС і це теж величезне відкриття для самого ЄС», - наголосила віцепрем’єр – міністр.

Читайте також: Посол Франції про євроінтеграцію: тривалий шлях, але Україна стане повноправним членом ЄС

Як повідомлялося, глави держав та урядів Європейського Союзу 23 червня ухвалили рішення про надання Україні статусу країни-кандидата на входження до ЄС.

Президент Володимир Зеленський запевнив, що попри розв’язану росією війну Україна продовжить втілювати законодавство, норми та правила Європейського Союзу, а Кабінет Міністрів розробить відповідну дорожню карту для виконання вимог вступу в ЄС.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-