Туреччина почала прокладати газопровід до нових родовищ у Чорному морі

Туреччина почала прокладати газопровід до нових родовищ у Чорному морі

Укрінформ
У Туреччині здійснили зварювання та спустили в море першу трубу газопроводу в Чорному морі від родовища Сакарія, де два роки тому було знайдено значні поклади природного газу.

У церемонії взяв участь Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган, повідомляє власкор Укрінформу.

«Перші 10 млн кубометрів газу надійдуть у систему в 2023 році… Газове родовище Сакарія досягне піку видобутку у 2026 році. Ми збільшимо добову потужність видобутку газу до 40 млн кубічних метрів із 40 свердловинами, які будуть пробурені на родовищі», - підкреслив Ердоган.

Також у Туреччині почало роботу нове четверте в країні бурове судно «Абдулхамід Хан», яке у т.ч. почне прокладання труб нового газопроводу на мілководді. Найближчим часом буде розпочато будівництво берегової частини трубопроводу.

Читайте також: Нідерланди й Німеччина розроблятимуть родовище газу в Північному морі

Як повідомляв Укрінформ, 21 серпня 2020 року Ердоган повідомив, що бурове судно Fatih виявило 320 мільярдів кубометрів природного газу на газовому родовищі Сакарія у свердловині «Дунай-1». 17 жовтня 2020 року у свердловині «Дунай-1» було виявлено ще 85 млрд кубометрів природного газу. Після виявлення ще 135 млрд кубометрів у свердловині «Амасра-1», знайдені Туреччиною запаси природного газу в Чорному морі сягнули 540 млрд кубометрів.

Читайте також: Галущенко сказав, що допоможе Європі подолати енергозалежності від росії

Очікується, що початок видобутку власного природного газу у Чорному морі дасть Туреччині змогу зменшити, а з часом позбутися залежності від імпорту природного газу, зокрема з росії.

Фото: usm.media

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-