російська економіка зазнає найгіршого спаду з 1994 року - Bloomberg

російська економіка зазнає найгіршого спаду з 1994 року - Bloomberg

Укрінформ
російська економіка зазнає найгіршого спаду з 1994 року, через застосовані санкції зниження ВВП 2022 році становитиме 12%.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на видання Bloomberg.

«Згідно з внутрішнім прогнозом мінфіну (рф - ред.), росія стикається з найглибшим економічним спадом за майже три десятиліття через посилення санкцій, запроваджених США та їх союзниками», - повідомляє видання з посиланням на внутрішній прогноз мінфіну.

Зазначається, що валовий внутрішній продукт в 2022 році скоротиться на 12%, що більше, ніж очікуване міністерством економіки падіння на 8%.

«Основні мінуси – це нафтове ембарго, відмова ЄС від російського газу, а також більша кількість іноземних компаній, що покидають країну… Все це, ймовірно, буде поступово розширюватися, і багато негативу перенесеться на 2023 рік», – цитує видання головного економіста фінансової групи BCS у москві Наталію Лаврову.

Без урахування цих факторів і лише на основі поточних санкцій вона прогнозує скорочення на 10,8% у 2022 році і приблизно на 5% у 2023 році.

Читайте також: Шостий пакет санкцій проти рф не буде останнім - Жовква

Як повідомлялося, Європейський Союз та низка інших країн світу запровадили проти росії санкції через війну в Україні. Багато компаній оголосили про припинення роботи в рф та вихід із проєктів з російськими партнерами.

Європейський Союз готує проти агресора вже шостий пакет санкцій. Єврокомісія запропонувала поетапне введення ембарго на імпорт російської нафти в країни ЄС, оскільки надходження від такої торгівлі є одним із ключових джерел поповнення російського бюджету, що дозволяє кремлю продовжувати війну проти України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-