Єврокомісія випустить боргові папери для фінансової підтримки України - ЗМІ

Єврокомісія випустить боргові папери для фінансової підтримки України - ЗМІ

Укрінформ
Європейська комісія планує задіяти інструмент щодо випуску боргових паперів для подолання тимчасових фінансово-економічних викликів, які стоять перед Україною в період війни.

Про це повідомило в понеділок європейське видання POLITICO із посиланням на трьох дипломатів, обізнаних у питанні, передає Укрінформ.

«Європейська комісія планує випустити нові боргові папери ЄС для покриття короткострокової фінансової потреби України впродовж наступних трьох місяців, яка оцінюється в 15 мільярдів євро», - зазначається в публікації.

За інформацією джерел, офіційно план буде оприлюднений 18 травня.

При цьому зазначається, що уряд України та МВФ наприкінці квітня погодились, що українська економіка в період війни потребуватиме близько 5 мільярдів євро щомісяця впродовж наступних трьох місяців. Ця сума необхідна для погашення бюджетного дефіциту, оборонних витрат і збереження функціонування економіки, у тому числі здійснення соціальних виплат.

Читайте також: Шольц: Німеччина продовжить надавати дуже велику фінансову підтримку Україні

Як повідомлялося, Сполучені Штати погодились компенсувати витрати в розмірі 5 мільярдів євро, що становить третину необхідного мінімуму. Тобто, необхідно ще 10 мільярдів євро. У Єврокомісії не повідомили подробиць, скільки конкретно вони збираються залучити коштів, і яку частку в цьому матиме кожна країна.

Кілька країн, зокрема Німеччина, Австрія й Греція, попросили Єврокомісію надати альтернативні варіанти фінансування перш ніж план буде офіційно представлений 18 травня. При цьому не виключається, що до ініціативи можуть долучитися й інші країни, які не є членами Євросоюзу, в тому числі Японія, Норвегія, Велика Британія.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-