Комітет Ради підтримує план економічного відновлення України з 9 пунктів

Комітет Ради підтримує план економічного відновлення України з 9 пунктів

Укрінформ
Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку підтримує план економічного відновлення України, над яким активно працюють Кабінет Міністрів, Міністерство економіки, а також провідні експерти та бізнес-асоціації.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

У комітеті назвали основні принципи, на яких базуватиметься план відновлення, і заявили про їх цілковиту підтримку.

Читайте також: Мер Вільнюса оголосив збір віконного скла для відновлення житла в Україні

1. Повний доступ до ринків ЄС та Великої сімки. Це допоможе виробникам інтегруватися у світові торговельні ланцюги та наростити експорт.

2. Отримання статусу кандидата, а потім повноправне членство в ЄС. Це надасть Україні доступ до структурних фондів Європейського Союзу, що буде суттєвою підтримкою.

3. Побудова економіки на принципах дерегуляції та лібералізації. По більшості ліцензій та дозволів вже схвалений декларативний принцип для бізнесу.

4. Налагодження логістичних маршрутів у західному напрямку.

5. Перехід від експорту сировини до переробки в тих галузях, які дають найбільшу експортну виручку.

6. Розвиток вітчизняного ВПК. Йдеться не лише про закупівлю зброї, а й про виробництво, в тому числі за рахунок трансферу військових технологій.

7. Самодостатність в енергетиці досягатиметься збільшенням видобутку власного газу та розвитком атомної енергетики. За 3-5 років цілком реально отримати енергетичну самостійність.

8. Кліматична модернізація. Створення нових об’єктів у різних галузях промисловості повинно враховувати принципи «зеленої економіки».

9. Локалізація не менше 60%. У відновленні України будуть задіяні українські компанії та виробники. Це дасть поштовх економіці, створить нові робочі місця, пожвавить підприємницьку активність.

Читайте також: Питанням реставрації після війни займатиметься рада з питань відновлення України

«Післявоєнна відбудова України буде одним з наймасштабніших проєктів з часів усім відомого плану Маршалла. Його реалізація стане справою усього цивілізованого світу, адже ми сьогодні боремося не лише за себе, але й за глобальну безпеку», - прокоментувала перша віцепрем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародна спільнота підтримує українську стратегію, яка передбачає якнайшвидше економічне відновлення, зокрема у регіонах, де не ведуться воєнні дії, та готова шукати шляхи для надання фінансової допомоги.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-