ЄС затвердив для України €1,2 мільярда макрофінансової допомоги

ЄС затвердив для України €1,2 мільярда макрофінансової допомоги

Укрінформ
Рада ЄС затвердила пропозицію Єврокомісії надати Україні додаткову надзвичайну макрофінансову допомогу в обсязі 1,2 млрд євро.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у пресрелізі на сайті інституції.

Зазначається, що Рада ЄС ухвалила це рішення лише через 21 день після того, як Єврокомісія представила свою пропозицію.

«ЄС швидко і рішуче діяв, аби допомогти Україні. Впродовж 21 дня ми завершили необхідну роботу, а це означає, що макрофінансова допомога в розмірі 1,2 мільярда євро тепер може бути надана Україні», - заявив міністр економіки, фінансів та відновлення Франції Брюно Ле Мер.

Як зазначається у пресрелізі, ЄС прискорив процес із затвердження економічної допомоги Україні, оскільки нинішня геополітична напруженість негативно впливає на економічну та фінансову стабільність України. Зокрема, постійні загрози безпеці викликали значний відтік капіталу. Україна втрачає доступ до міжнародних ринків капіталу через посилення геополітичної невизначеності та її вплив на економічну ситуацію.

Читайте також: Польща готова надати Україні додаткову військову допомогу

Як повідомлялося, 11 лютого Рада постійних представників ЄС на рівні послів підтримала пропозицію Єврокомісії надати Україні додаткову надзвичайну макрофінансову допомогу в обсязі 1,2 млрд євро.

Нова надзвичайна макрофінансова допомога надається у відповідь на геополітичну напруженість навколо України, що мала шкідливий вплив на її економіку та фінансову стабільність.

Надзвичайна макрофінансова допомога надається на 12 місяців і складатиметься з двох траншів.

Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що перший транш кредиту макрофінансової допомоги від Європейського Союзу обсягом в 600 млн євро Україна може отримати вже наприкінці березня чи на початку квітня цього року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-