Рада ЄС схвалила €1,2 мільярда допомоги Україні

Рада ЄС схвалила €1,2 мільярда допомоги Україні

Укрінформ
Рада постійних представників ЄС на рівні послів підтримали сьогодні пропозицію Єврокомісії надати Україні додаткову надзвичайну у макрофінансову допомогу в обсязі €1,2 мільярда євро.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена у п’ятницю на сайті Європейської Ради.

«Посли (країн) ЄС сьогодні підтримали пропозицію Європейської Комісії надати Україні 1,2 мільярда євро додаткової макрофінансової допомоги. Це означає, що ця пропозиція може бути швидко опрацьована в Європейському парламенті з метою ухвалення цього тексту якнайшвидше. Пропозиція має на меті надати швидку підтримку в ситуації гострої кризи та зміцнити стійкість України», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Швеція щорічно даватиме Україні €22 мільйони для підтримки реформ

Представлений проєкт рішення щодо виділення макрофінансової допомоги має бути ухвалений Європейським парламентом та Радою ЄС до того, як він набуде чинності.

Як зазначається у поясненні до документа, поточна геополітична напруга мала шкідливий вплив на економіку Україна та її фінансову стабільність. Триваючі загрози у сфері безпеки вже призвели до значного відтоку капіталів. Україна втрачає доступ до міжнародних ринків капіталу через зростаючу геополітичну невизначеність та це відбивається на економічній ситуації.

Ця надзвичайна макрофінансова допомога надається на термін у 12 місяців та включатиме два транші.

Читайте також: Нафтогаз надав Єврокомісії пропозиції стосовно мінімізації впливу Газпрому в Європі

Виплата першого траншу має політичні передумови та передбачає задовільну імплементацію програми МВФ. Ця виплата має бути швидко здійснена після ухвалення цієї пропозиції, після набуття чинності відповідним Меморандумом про порозуміння із викладенням визначених структурних заходів, який має бути погодженим між Європейською Комісією, від імені ЄС, та Україною.

Виплата другого траншу буде пов’язана з умовами задовільної імплементації як програми МВФ, так і політичних заходів, що передбачені Меморандумом про порозуміння. Цей Меморандум передбачає, що операції із залученням цієї макрофінансової допомоги будуть спрямовані на обмежене коло досяжних короткострокових політичних заходів по найбільш невідкладним напрямкам, таким як зміцнення економічної стійкості та стабільності, вдосконалення системи управління та верховенства права, а також енергетика.

Читайте також: США і Євросоюз посилять енергетичну стійкість України – Боррель

Як повідомлялося, 1 лютого 2022 року, через втрату доступу до міжнародного ринку капіталів внаслідок зростаючої геополітичної невизначеності та його впливу на економічну ситуацію в Україні, Єврокомісія вийшла з пропозицією надати Україні нову макрофінансову допомогу у 1,2 мільярда євро у формі кредитів для зміцнення стабільності країни.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-