МВФ вирішив не відстороняти Георгієву через ситуацію з Doing Business

МВФ вирішив не відстороняти Георгієву через ситуацію з Doing Business

Укрінформ
Виконавча рада Міжнародного валютного фонду взяла до відома інформацію, надану юристами WilmerHale, щодо можливих порушень з боку Крісталіни Георгієвої, однак прийняла рішення щодо продовження її роботи на чолі МВФ.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Фонду, оприлюдненому в ніч проти вівторка, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Виконавча рада вважає, що інформація, представлена під час огляду, достеменно не свідчить про те, що директор-розпорядник (Крісталіна Георгієва – ред.) зіграла неналежну роль щодо підготовки звіту Doing Business 2018, коли вона була генеральним директором Світового банку», - зауважується в повідомленні.

У цьому зв’язку керівництво МВФ підтвердило «повну впевненість у лідерстві директорки-розпорядниці, а також її здатності продовжувати ефективно виконувати свої обов’язки». Правління Фонду при цьому висловило впевненість, що Георгієва «підтримуватиме найвищі стандарти управління, а також доброчесність на чолі МВФ».

Читайте також: Штати і Японія вважають, що Георгієва має піти з посади глави МВФFinancial Times

Водночас Рада директорів МВФ планує провести ще одну зустріч, щоби розглянути можливі додаткові кроки «для забезпечення стійкості інституційних гарантій».

Як повідомляв Укрінформ, Рада директорів МВФ провела слухання щодо розслідування юридичної компанії WilmerHale. У його висновках зазначалося, що Крісталіна Георгієва під час перебування на чолі Світового банку у 2017 році чинила «невиправданий тиск» на персонал установи, аби змінити дані в рейтинговому звіті Doing Business щодо Китаю. Юристи стверджували, що Георгієва вимагала підвищити рейтинг бізнес-клімату Китаю, у той час, як Світовий банк шукав підтримки з боку КНР з метою значного збільшення капіталу.

У вересні Світовий банк оголосив, що припиняє публікацію щорічної рейтингової доповіді Doing Business, у якій оцінювалися умови для ведення бізнесу в різних країнах. Таке рішення було прийнято у зв'язку з помилками, виявленими у попередніх звітах.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-