Кабмін спрямує понад ₴30 мільярдів ТКЕ на компенсацію різниці в тарифах

Кабмін спрямує понад ₴30 мільярдів ТКЕ на компенсацію різниці в тарифах

Укрінформ
Кабінет Міністрів планує перерахувати підприємствам теплокомуненерго (ТКЕ) понад 30 млрд грн на компенсацію різниці між ринковим та встановленим тарифами. 

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

"Уряд працює над питанням компенсації для ТКЕ різниці в тарифах за попередні періоди, а також над питанням реструктуризації заборгованості цих підприємств. Понад 30 млрд грн буде перераховано для ТКЕ, аби цю різницю компенсувати", - сказав Шмигаль.

За його словами, такий крок дозволить стабілізувати фінансову ситуацію у виробників тепла. Прем'єр-міністр також вважає, що в органів місцевого самоврядування немає підстав підвищувати тарифи для населення на тепло та гарячу воду, адже ТКЕ можуть підписати трирічні контракти з НАК "Нафтогаз України" із фіксованою ціною газу на рік. Крім того, до кінця квітня 2022 року стабільною буде і ціна на газ для населення.

Технічну готовність країни до опалювального сезону Шмигаль оцінив у понад 90%. Запаси газу у підземних сховищах уже перевищили 18,5 млрд кубометрів.

"Для порівняння, у 2018 році запаси на середину жовтня були 17,1 млрд кубометрів, у 2017 році – 16,8 млрд кубометрів ", - зауважив голова уряду.

Читайте також: Кабмін схвалив положення про комісію для верифікації боргів ТКЕ за газ

Як повідомлялося, у рамках трирічного договору НАК «Нафтогаз України» пропонує підприємствам ТКЕ та ОСББ постачання газу за довгостроковою ринковою ціною. Ціна на перший рік становить 7,42 грн за один кубометр (з 1 червня 2021 року по 31 травня 2022 року, з ПДВ, без урахування тарифу оператора газотранспортної системи). Станом на 23 вересня майже 70% виробників тепла що отримували газ від НАК в попередньому опалювальному сезоні, звернулися до компанії із заявою про укладання таких трирічних договорів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-