Боротьба з корупцією і незалежність Нацбанку - на чому зосередиться місія МВФ в Україні

Боротьба з корупцією і незалежність Нацбанку - на чому зосередиться місія МВФ в Україні

Укрінформ
Оціночна місія Міжнародного валютного фонду розпочне роботу в Україні у віртуальному форматі в другій половині вересня й зосереджуватиметься на питаннях незалежності НБУ, реформ та зміцнення антикорупційних інституцій.

Про це заявив у четвер під час брифінгу в штаб-квартирі Фонду в Вашингтоні директор пресофісу МВФ Джеррі Райс, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Робота віртуальної оціночної місії в Україні запланована пізніше цього місяця. Конкретні дати будуть оголошені, як зазвичай, ближче до початку її роботи, однак це буде пізніше в цьому місяці»,- сказав Райс.

Він підкреслив, що МВФ налаштований надалі працювати з українською владою щодо виконання домовленостей, визначених поточною програмою stand-by, для проведення огляду й виділення наступного траншу.

Читайте також: Шмигаль: Транш від МВФ очікується наприкінці листопада — початку грудня

«Ми зосереджуватимемося на питаннях, пов’язаних зі зміцненням управління й автономності роботи Національного банку України, реформами в судовій сфері, відновленням й посиленням антикорупційної структури, а також забезпеченням стійкого фіскального стану тощо»,- зазначив представник Фонду.

Він також зауважив, що не може назвати будь-яких термінів виділення наступного траншу для України або щодо можливого продовження програми. «Нам потрібно завершити дискусії, які зараз активно тривають», - додав Райс.

Читайте також: Другий транш макрофінансової допомоги від ЄС перерахують Україні у жовтні

Як повідомляв Укрінформ, напередодні Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що в Києві очікують початок роботи оціночної місії МВФ 18 вересня. Він також наголосив, що українська сторона виконала всі умови, передбачені меморандумом про співпрацю з МВФ та розраховує на позитивний результат щодо виділення наступного траншу.

МВФ затвердив 18-місячну програму stand-by для України в червні минулого року, яка передбачає виділення близько $5 млрд із негайним наданням $2,1 млрд першого траншу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-