«Гарантований покупець» у липні виплатив понад ₴2,65 мільярда за «зеленим» тарифом

«Гарантований покупець» у липні виплатив понад ₴2,65 мільярда за «зеленим» тарифом

Укрінформ
Державне підприємство "Гарантований покупець" у липні 2021 року виплатило виробникам електроенергії з відновлювальних джерел понад 2,65 млрд гривень.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє держпідприємство.

"У липні 2021 року державне підприємство "Гарантований покупець" виплатило за "зеленим" тарифом понад як 2,65 млрд грн. Наразі продовжуються розрахунки за минулий рік, а також здійснюються платежі за поточний період", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, рівень виплат за "зеленим" тарифом за червень склав 69%, за травень - 64%, за квітень - 73%.

Як повідомлялося, у червні 2020 року Кабінет Міністрів України підписав з учасниками ринку ВДЕ Меморандум про взаєморозуміння стосовно врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики. Документ передбачає, що виробники ВДЕ приймають умови добровільної реструктуризації «зелених» тарифів, що передбачає їх зменшення.

Читайте також: «Гарантований покупець» виплатив понад ₴32 мільярди за «зеленим» тарифом

Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії" був ухвалений Верховною Радою 21 липня 2020 року. Цей документ дозволив, зокрема, зменшити розмір «зелених» тарифів для об’єктів, введених в експлуатацію з 1 липня 2015 року до 31 грудня 2019 року: на 10-15% для сонячних електростанцій та на 7,5% – для вітрових електростанцій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-