В Україні понад 35 тисяч домогосподарств встановили сонячні електростанції

В Україні понад 35 тисяч домогосподарств встановили сонячні електростанції

Інфографіка
Укрінформ
На сьогодні в Україні понад 35,4 тис. родин отримують електроенергію від енергії Сонця. Загальна потужність таких сонячних електростанцій (СЕС) становить 933 МВт.

Як передає Укрінформ, про це повідомили в пресслужбі Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

«Сьогодні ми спостерігаємо, як в Україні поступово розвивається нова культура використання «чистої» енергії для власних потреб. Вже маємо понад 35 тис. домогосподарств, які виробляють і споживають енергію. Але це лише 0,5% від загальної кількості домогосподарств, яких в Україні налічується понад 6,5 млн», - розповів заступник голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

Зокрема, за його словами, у другому кварталі цього року встановили сонячні електростанції 3 480 домогосподарств, їхня загальна потужність - 98 МВт.

Водночас загальні інвестиції домогосподарств у СЕС становилять близько 730 млн євро.

Найбільшу кількість сонячних станцій встановлено у Дніпропетровській (5 706 СЕС загальною потужністю 141 МВт), Тернопільській (2 788 СЕС, 79 МВт) та Закарпатській (2 718 СЕС, 78 МВт) областях.

Читайте також: В Україні з'явилася сонячна електростанція без «зеленого» тарифу

Крім цього, додали в Держенергоефективності, такі СЕС – це мала розподілена генерація, яка є корисною для енергосистеми, бо споживання енергії здійснюється у точці її виробництва.

Як повідомляв Укрінформ, Нафтогаз профінансує будівництво сонячних електростанцій на Донеччині та Луганщині.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-