Україні необхідні незворотні реформи банківського та енергетичного сектору – МЗС Італії

Україні необхідні незворотні реформи банківського та енергетичного сектору – МЗС Італії

Укрінформ
Італія як учасник Групи підтримки України в рамках "Групи семи" вітає вжиті Києвом заходи із впровадження реформ, втім звертає увагу на необхідність змін у банківському, енергетичному секторах, а також на подальше просування земельної реформи.

Як передає Укрінформ, про це заявив заступник міністра закордонних справ Італії Бенедетто Делла Ведова на 4-й Міжнародній конференції з питань реформ в Україні у Вільнюсі (Литва).

«Я хотів би підкреслити необхідність незворотних реформ банківського сектору, а також потребу без подальших затримок переходити до приватизації державних підприємств і виконання інших заходів у межах приватизаційної програми», - зазначив дипломат.

Він також привітав досягнутий Україною прогрес у напрямку децентралізації, але підкреслив необхідність завершити роботу над нормативно-законодавчим забезпеченням цієї реформи, що «дасть можливість скористатися з кращих практик, що існують у цій сфері».

Читайте також: Україні потрібно зосередитися на чотирьох напрямках реформування сектору безпеки – Кент

Ведова додав, що якісного просування потребує й земельна реформа, яка успішно розпочалася 1 липня зі скасування в Україні мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

«Це розкриває можливості для іноземних інвестицій, що могли б принести розвиток у цей сектор, що є одним із основних в народному господарстві», - зазначив він.

Італійський політик додав, що продовження реформ в енергетичному секторі також є дуже важливим для України, адже це «дозволить створити стабільні й рівні умови для міжнародних операторів, (реформи в енергетиці – ред.) є критично важливими для залучення подальших інвестицій і поглиблення інтеграції енергоринків України з енергоринком Європейського Союзу».

Наприкінці виступу Ведова резюмував, що Італія і надалі налаштована підтримувати українців на шляху до побудови демократичної держави, реформування її економіки, «що дозволить їй повнішою мірою сповідувати наші цінності й цілі».

Читайте також: МЗС Естонії: Спонукаючи Україну до реформ, маємо не забувати й про свої зобов’язання

Як повідомлялося, 7 липня у Президентському палаці у Вільнюсі (Литва) розпочалася 4-та Міжнародна конференція з питань реформ в Україні, що триватиме два дні.

Конференція була започаткована в 2017 році в Лондоні як формат об’єднання зусиль партнерів та друзів України. Учасники форуму обговорюють ситуацію в країні та визначають оцінку демократичних трансформацій і реформ, які відбуваються з 2014 року. Конференція скликалася після цього в 2018 році в Копенгагені, а також у 2019 році в Торонто.

Фото: Fotogramma

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-