Інвестиції, експорт, приватизація: Шмигаль розповів про останні події в економіці

Інвестиції, експорт, приватизація: Шмигаль розповів про останні події в економіці

Укрінформ
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль підбив підсумки важливих подій в економіці тижня, серед яких назвав нові інвестиційні проєкти, зростання експорту, транспортний хаб в Ужгороді та приватизацію АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія».

Про це він написав на сторінці у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Міністерство економіки та «АрселорМіттал Кривий Ріг» підписали меморандум щодо реалізації нових інвестиційних проектів на 1 млрд доларів. Мова йде про нові проекти з екомодернізації та розвитку виробництва. Нова інвестиційна програма «АрселорМіттал Кривий Ріг» «Сталевий мільярд» зосередиться на зниженні впливу виробництва на довкілля, сталому розвитку підприємства та впровадженні принципів циркулярної економіки: ощадливого та повторного використання ресурсів і переробки відходів виробництва», - зазначив Шмигаль.

Читайте також: У Раді готують законопроєкт про виведення ХАЗ на прозору приватизацію

Він зауважив, що цей меморандум став можливим завдяки ініційованому Президентом закону щодо державної підтримки інвестпроєктів зі значними інвестиціями.

Також Прем’єр-міністр нагадав, що на цьому тижні провели переговори з Керуючим директором Світового банку Акселем фон Тротсенбургом. «Обговорили реалізацію нового проєкту Світового банку «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні». В рамках цієї програми передбачається виділення нашій країні 90 млн доларів на боротьбу з пандемією. Частина цих коштів також може бути направлена на закупівлю додаткових партій вакцини», - повідомив прем'єр.

Читайте також: ArcelorMittal інвестує близько $1 мільярда в екомодернізацію виробництва у Кривому Розі

Глава уряду додав, що, за даними Держстату, експорт товарів з України за січень-лютий 2021 року становив 8,5 млрд дол., що на 4,5% більше, ніж за аналогічний період 2020 року. Найбільше товарів за перші 2 місяці цього року Україна експортувала до Китаю (на 1,1 млрд дол.; +44%% до 2020 року), Польщі (на 648 млн дол.; +20,0%) та Туреччини (на 552 млн дол.; на +18%). Ми продовжуємо підтримку експорту та розширюємо ринки збуту для українського бізнесу.

Ще однією з помітних подій Шмигаль вважає виділення парламентом майже 7 млрд грн на фінансування відновленого Мінагрополітики. За його словами, більшість цих коштів - 4,5 млрд грн - піде на реалізацію бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгоспвиробників». Серед ключових реформ та завдань, які також стоять перед міністерством на 2021 рік, – це запуск ринку землі з 1 липня, а також реалізації пілотних проектів будівництва зрошувальних систем у південних областях.

Читайте також: Уряд додав шість нових напрямків державної підтримки аграріїв

Прем’єр зазначив також, що було затверджено розпорядження про відновлення залізничної колії європейського стандарту від Чопа до Ужгорода. Реалізація проєкту дозволить створити в Ужгороді транспортний хаб для пересадки з пасажирських поїздів України на поїзди до Європи. «Така колія на Закарпатті була демонтована в 1991 році, а тому дуже символічно, що на тридцятий рік незалежності ми починаємо її відновлення, і Україна стане ближчою до Європи в прямому сенсі цього слова», - підкреслив Шмигаль.

Глава уряду додав, що радник із приватизації АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК) визначив і запропонував стартову ціну для приватизаційного аукціону – 3,7 млрд грн. Ціна сформована за результатами комплексного аудиту підприємства. Попередню зацікавленість у приватизаційному аукціоні вже висловили понад 10 компаній. «Ми очікуємо, що проведення прозорого конкурсу дозволить збільшити стартову ціну. Загалом в цьому році уряд очікує отримати від приватизації більше 10 млрд грн. «Велика приватизація» - це ефективний проект для збільшення інвестицій, створення нових робочих місць та зменшення ролі держави в економіці», - акцентував Прем’єр-міністр.

Як повідомляв Укрінформ, 14 квітня Кабінет Міністрів затвердив звіт про діяльність уряду за 2020 рік та передав у Верховну Раду.

Фото: Урядовий портал

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-