Уряд підтримав законопроєкт про дерегуляцію трудових відносин

Уряд підтримав законопроєкт про дерегуляцію трудових відносин

Укрінформ
Кабінет Міністрів підтримав проєкт закону про дерегуляцію трудових відносин, покликаний модернізувати та лібералізувати трудове законодавство України.

Рішення ухвалене на засіданні уряду 14 квітня, повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Зокрема, документом визначаються 12 підстав, за наявності яких укладається строковий трудовий договір.

Також скасовується необхідність складання роботодавцем правил внутрішнього трудового розпорядку, графіків змінності та відпусток, на які зазвичай витрачається багато часу.

"Оформлення цих документів стане необов’язковим, а залишиться на розсуд роботодавця. Режим роботи та її тривалість, питання надання відпусток буде достатньо зафіксувати за домовленістю сторін у трудовому договорі, укладеному у письмовій формі", - пояснили в міністерстві.

Ухвалення законопроєкту сприятиме спрощенню ведення бізнесу, стимулюватиме роботодавців до легального оформлення трудових відносин, наголосили в Мінекономіки.

"Це важливий законопроєкт, який скасовує надмірну бюрократизацію трудових відносин, що залишилась ще з часів Радянського Союзу і не відповідає сучасним економічним реаліям. Ухвалення закону дозволить зменшити навантаження на бізнес та сприятиме легалізації праці найманих працівників”, - прокоментував заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра.

Читайте також: Компенсації за затримку зарплат і пенсій - Кабмін ухвалив нові правила

Як повідомляв Укрінформ, 8 лютого цього року Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт, в якому визначено сім ознак наявності трудових відносин. У разі ухвалення закону парламентом, за наявності хоч би трьох ознак із семи роботодавець буде зобов'язаний укласти з працівником трудовий договір.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-