Аграрії Одещини через посуху втратили половину озимих зернових

Аграрії Одещини через посуху втратили половину озимих зернових

Укрінформ
На Одещині через посуху загинула практично половина посівів озимих зернових культур. Хоча документально оформлено втрату третини посівів.

Про це повідомив кореспонденту Укрінформу керівник Департаменту аграрної політики Одеської облдержадміністрації Іван Петрів.

"Через несприятливі погодні умови на Одещині остаточно втрачено половину посівів зернових культур. Хоча документально оформлено менші обсяги - загибель озимих на площі 315 тисяч гектарів, в тому числі 140 тисяч гектарів пшениці, 100 тисяч - ячменю, 75 тисяч - рапсу тощо", - зазначив Петрів.

Читайте також: Допомога у 4 мільярди: Шмигаль обговорив із фермерами механізми підтримки

За його словами, усього аграрії області витратили на комплекс робіт близько 10 мільярдів гривень. Структурні підрозділи ОДА сформували подання на виділення фінансової допомоги постраждалим внаслідок загибелі врожаю фермерам з Резервного фонду держбюджету України. Втрати будуть компенсовані з розрахунку по 4,5 - 5 тис. грн за гектар знищених засухою посівів.

Петрів додав, що після опадів наприкінці другої декади травня багато аграріїв пересівають багато угідь яровими культурами. Однак значні втрати урожаю-2020, особливо у південних районах Одещини, неминучі.

Читайте також: Одеська облрада вирішила частково компенсувати витрати аграріїв через посуху

Водночас, скорочуються обсяги експорту хліба через порти Одещини. Приміром, морський порт Південний навесні цього року на 15% скоротив перевалку зерна - через його причали відвантажено 3,17 млн тонн хліба, що на 14,3% менше, ніж за аналогічний період 2019 року.

В цілому морські порти України знизили з початку травня на 10% експорт зернових до Єгипту, Китаю, В'єтнаму та інших країн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-