Уряд Польщі підготував план підтримки бізнесу на 22 мільярди євро

Уряд Польщі підготував план підтримки бізнесу на 22 мільярди євро

Укрінформ
Уряд Польщі розробив план підтримки підприємств - як великих, так і малих та середніх - в умовах кризи, спричиненої коронавірусом, у розмірі 100 млрд злотих (приблизно 22 млрд євро).

Так званий фінансовий щит у розмірі 4,5% від ВВП країни представив прем’єр-міністр Матеуш Моравецький, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми хочемо випередити події, тож пропонуємо сьогодні “фінансовий щит”, який є безпрецедентним, оскільки ми виділяємо 100 млрд злотих безпосередньо для фірм, які сплачують податки в Польщі”,- заявив Моравецький.

За його словами, 25 млрд злотих (5,5 млрд євро) з цих коштів потрапить до мікрофірм, 50 млрд (понад 11 млрд євро) – до малих і середніх, ще 25 млрд злотих отримають  великі компанії.

Читайте також: У Польщі пік захворювань від COVID-19 очікують у травні-червні

Фірми, які скористаються державною підтримкою, можуть розраховувати загалом на 60 млрд злотих (понад 13 млрд євро) прямої допомоги.

Фінансова допомога надаватиметься насамперед підприємствам, чиї обороти у зв'язку з кризою впали більш ніж на 25%.

Для мікро- і малих фірм допомога становитиме до 300 тис. злотих (66 тис. євро), для середніх – до 4 млн (понад 880 тис. євро).

Читайте також: У Польщі дозволили голосувати на виборах президента поштою

За розрахунками уряду, допомогою зможуть скористатися близько 670 тис. підприємців. За її реалізацію відповідатиме Польський фонд розвитку.

Як зазначив Моравецький, основною вимогою для отримання державної допомоги є збереження фірмами господарської діяльності та відмова від звільнення працівників.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-