Транзит газу до ЄС: переговори у Брюсселі завершились без угоди

Транзит газу до ЄС: переговори у Брюсселі завершились без угоди

Оновлено
Укрінформ
На переговорах щодо умов транзиту російського газу на європейський ринок територією України у Брюсселі сторони домовилися продовжити переговори щодо укладення угоди на політичному рівні у жовтні.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Ми продовжимо переговори на політичному рівні у жовтні, де, я сподіваюся, ми матимемо більший прогрес у питаннях, які обговорювалися сьогодні. Зі свого боку, ми будемо тісно працювати з Україною, щоб впевнитися, що процес анбандлінгу, сертифікації та надання всіх необхідних документів йде належним чином", - заявив віцепрезидент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович.

Як повідомляв Укрінформ, тристоронні переговори будуть зосереджені навколо питань, яким чином відобразити правила ЄС у сфері енергетики у майбутній рамковій угоді щодо транзиту газу, якою може бути тривалість такого майбутнього контракту, яким чином визначатимуться обсяги для прокачування газу через ГТС України та які тарифи встановлюватимуться за його транспортування.

Читайте також: В Брюсселі стартували переговори щодо транзиту газу

Раніше Єврокомісія повідомляла, що укладення довгострокового контракту щодо транзиту російського газу на європейський ринок територією України відповідає стратегічним інтересам Євросоюзу.

Напередодні міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель у Києві повідомив, що українська сторона погоджується із пропозицією Єврокомісії щодо укладення такого контракту. Зокрема, йдеться про узгодження довгострокового контракту на термін у 10 років, при цьому Україна має забезпечити щорічний транзит в обсязі 60 млрд кубометрів газу щороку.

Попередні раунди тристоронніх переговорів щодо транзиту газу відбулися 17 липня 2018 року та 21 січня 2019 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-