Рада підтримала законопроєкт про оренду державного та комунального майна

Рада підтримала законопроєкт про оренду державного та комунального майна

Укрінформ
ВРУ ухвалила у першому читанні законопроєкт №1055-1 "Про оренду державного та комунального майна".
За ухвалення законопроєкту проголосували 296 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Закон пропонує здійснювати передачу в оренду відповідного майна шляхом продажу права оренди на майно державної та комунальної власності на електронному аукціоні у електронній торговій системі.

Нова редакція Закону України "Про оренду державного та комунального майна" передбачає спрощення і скорочення відповідних процедур для досягнення прозорості та відкритості процесу передачі в оренду державного та комунального майна, залучення широкого кола інвесторів до оренди державного і комунального майна.

“Законопроєкт номер 1055 пропонує єдину модель проведення аукціонів для державного та комунального майна в системі "ProZorro.Продажі", - зазначив народний депутат України Олексій Мовчан під час презентації законопроєкту у ВР.

За його словами, завдяки цьому законопроєкту громадськість зможе контролювати наскільки ефективно громада або держава здає в оренду майно.

Відповідно до пояснювальної записки, Проєктом закону передбачається утворення двох Переліків - “Перелік першого типу” (Перелік об’єктів, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду на аукціоні) або “Перелік другого типу” (Перелік об'єктів, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду без проведення аукціону).

Законопроєктом визначено ключові етапи процедури передачі в оренду державного та комунального майна, що забезпечуватимуть прозорість, конкурентність та максимальну економічну віддачу державі та місцевим органам влади від надання свого майна в оренду, такі як: прийняття рішення щодо можливості передачі майна в оренду; внесення інформації про потенційний об'єкт оренди до електронної торгової системи; прийняття рішення про включення потенційного об'єкта оренди до одного із Переліків; опублікування інформації про потенційний об'єкт оренди, відносно якого прийнято рішення про включення до одного з Переліків, в електронній торговій системі; розміщення в електронній торговій системі оголошення про передачу майна в оренду; проведення аукціону на право оренди майна або передача об'єкта в оренду без проведення аукціону, укладання та публікація в електронній торговій системі договору оренди.

Читайте також: Депутати підтримали скасування переліку об'єктів, що не підлягають приватизації

Законопроєкт також визначає перелік випадків, у яких фізичні та юридичні особи не можуть виступати орендарями державного та комунального майна.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з керівництвом Верховної Ради, Кабінету міністрів і правоохоронних органів заявив, що для стимулювання інвестицій парламент має до 1 жовтня 2019 року ухвалити закон про концесії і закон про оренду державного та комунального майна (нова редакція).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-